EN 

ЄС ділиться з Україною досвідом у сфері захисту прав споживачів

Представництво Європейської Комісії в Україні

24 квітня у місті Ізюм Харківської області було проведено семінар на тему «Захист прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг». Захід був організований і проведений в рамках проекту ЄС ТАСІС «Сталий територіальний розвиток в Україні» у співпраці з іншим проектом ЄС «Спільнота споживачів та громадські об’єднання» (проект CSCN), що реалізується Програмою Розвитку ООН в Україні.

Проведення серії таких семінарів має на меті мобілізацію громад пілотних територій проекту «Сталий територіальний розвиток в Україні». Своєю чергою, проект «Спільнота споживачів та громадські об’єднання» забезпечив інформаційну підтримку семінару роздатковими матеріалами з різних питань захисту прав споживачів, а також уможливив участь у семінарі старшого експерта з питань захисту прав споживачів проекту CSCN Наталії Бородачевої. В семінарі взяли участь представники міської і районної рад, районної державної адміністрації, комунальних підприємств, соціального сектору, а також представники місцевого бізнесу, громадських організацій та ЗМІ. Загалом були присутні близько 30 осіб.

На семінарі були розглянуті питання законодавчої бази України щодо захисту прав споживачів; вплив місцевої влади в даній сфері та механізми співпраці між місцевою владою і споживачами. Також було обговорено розвиток порівняльних тестувань товарів і послуг з метою покращення інформування людей та використання Інтернет-ресурсів як засобу поширення інформації як серед споживачів, так і експертів, дотичних до проблеми. Крім того, предметом дискусії була інформація щодо завдань і діяльності асоціацій споживачів, освітніх програм та найліпшого досвіду обстоювання прав споживачів у країнах ЄC.

На семінарі мала місце презентація «Порталу споживача» - www.consumerinfo.org.ua. Портал є інформаційним продуктом проекту „Спільнота споживачів та громадські об’єднання”. Він містить інформацію про права споживача в Україні (основні положення законодавства) та права споживача в ЄС. Крім того, на сайті є стрічка новин, список найрейтинговіших статей порталу та інформація про українські неурядові організації і європейські інституції, що працюють в сфері захисту прав споживачів.

Нагадаємо, що проект „Сталий територіальний розвиток в Україні” є одним з 4-х проектів у сфері місцевого і регіонального розвитку, які реалізовуються в Україні за фінансової підтримки ЄС. Проект передбачає розробку комплексної стратегії сталого місцевого розвитку для українських територій середнього розміру (місто + район). Його безпосередньо спрямовано на удосконалення інфраструктури комунальних послуг, підвищення ефективності координування комунальної соціально-економічної діяльності, вдосконалення системи управління на місцевому рівні, розробку цілісної стратегії сталого місцевого розвитку.

Контактна особа для отримання детальної інформації
Світлана Тімшина
Координатор з адміністративних питань та діяльності проекту
Проект ТАСІС «Сталий територіальний розвиток»
вул. Пушкінська, 32-б, оф. 16-б, Київ
тел./факс (044) 235 98 06Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 529

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 134

Мені байдуже

 — 77

Всього голосів: 923


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine