EN 

Громадський моніторинг виконання Україною Порядку денного асоціації (ПДА) між Україною і ЄС

Коментар експерта: Чи Україна закриває своє небо?

30/03/2011

ЄС прагне встановити міцні партнерські стосунки з Україною в авіаційні сфері. І одним з пріоритетів його транспортної політики є досягнення згоди щодо Спільного авіаційного простору (САП).

САП – єдиний ринок авіаційних послуг, усередині якого можуть здійснюватися польоти у будь-яку країну без жодних обмежень на вибір маршруту, частоту польотів та кількість авіакомпаній. До того ж, він означає уніфіковані правила безпеки, сучасне управління повітряним рухом (АТМ) і боротьбу із зміною клімату.

Детальніше

Інформація про проектОприлюднено результати другого етапу моніторингу виконання Порядку денного асоціації

15/11/2010

15 листопада 2010 року на прес-конференції в Києві оприлюднено результати другого етапу моніторингу виконання Порядку денного асоціації. Моніторинг здійснюють провідні українські аналітичні центри за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Повний текст звіту українською мовою

Інформація про проектНовий Закон про державні закупівлі: прогресивні норми не гарантують швидкого ефекту

02/08/2010

30 червня 2010 р. набув чинності довгоочікуваний Закон України «Про здійснення державних закупівель», який встановлює нові правові та економічні засади для проведення державних закупівель та покликаний ввести в цивілізоване русло цей процес в Україні. Традиційно сфера державних закупівель в Україні вважалась однією з найбільш корумпованих з точки зору незаконного маніпулювання бюджетними ресурсами. За останні десять років робились неодноразові спроби навести в ній лад шляхом прийняття та відміни різних нормативно-правових документів. Остання найбільш резонансна спроба датується 2008 роком, коли парламентом було відмінено попередній закон про держзакупівлі. Цей закон набув скандальної репутації через запроваджені ним непрозорі механізми здійснення закупівель, які створювали сприятливі передумови для корупційних дій. Після відміни цього закону сфера держзакупівель регулювалась відповідним Тимчасовим положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів, що викликало чимало дорікань з боку підприємців.

Детальніше

Інформація про проект


Закон України «Про засади функціонування ринку природного газу»: аналіз на відповідність нормам законодавства ЄС

02/08/2010

8 липня 2010 року сталася довгоочікувана подія для енергетичного сектору України – Верховна Рада затвердила новий закон, що визначає нормативну базу для створення конкурентної моделі ринку газу в Україні. Прийняття такого закону назрівало вже давно, оскільки нинішня монополізація ринку газу і постійне втручання держави в ціноутворення та операційну діяльність найбільшого оператора – державної компанії НАК «Нафтогаз України» – призвело до погіршення фінансового стану компанії та неможливості забезпечити здіснення необхідних інвестицій в модернізацію національної газотранспортної системи (далі – ГТС). До того ж, створення нової моделі організації газового ринку було однією з основних вимог Міжнародного Валютного Фонду, Європейської Комісії та інших міжнародних організацій для надання Україні фінансування у вигляді кредитів, в тому числі на модернізацію ГТС.

Детальніше

Інформація про проект


Звіт № 1 за результатами Громадського моніторингу виконання пріоритетів Порядку денного асоціації Україна – ЄС (березень-червень 2010 року)

14/07/2010

В рамках реалізації проекту "Виконання Порядку денного асоціації (ПДА) між Україною і ЄС: експертний погляд" протягом березня-червня 2010 року було проведено громадський моніторинг та аналіз дій української влади на предмет виконання пріоритетів ПДА між Україною і ЄС.

Детальніше

Інформація про проектЛокомотиви української євроінтеграції

25/06/2010

На даному етапі на рівні уряду Україна прихильна до моделі, за якою євроінтеграція тлумачиться не як окремий напрямок державної політики (яким слід опікуватися одному із віце-прем’єрів), а як фундаментальна складова кожного із них. Інше питання – якою мірою євроінтеграцію розуміють як фундаментальну, якою мірою вона є засобом розвитку України.

Детальніше

Інформація про проектГромадські експерти контролюватимуть виконання Україною зобов’язань перед ЄС

04/06/2010

В Україні стартує громадський моніторинг виконання Україною Порядку денного асоціації (ПДА) між Україною і ЄС – двостороннього документу, що містить перелік реформ, які має здійснити Україна у співпраці з ЄС. Проект виконує Консорціум аналітичних центрів у складі Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД), Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) та Центру політико-правових реформ (ЦППР) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження". Медійну підтримку проекту надає МГО "Інтерньюз-Україна". Проект здійснюється у співпраці з Громадською експертною радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

Детальніше

Інформація про проект


Порядок денний асоціації: проміжний інструмент взаємодії в очікуванні майбутньої базової угоди

04/06/2010

Порядок денний асоціації (ПДА) є практичним інструментом співробітництва між Україною та ЄС, що був ухвалений сторонами 24 листопада 2009 року. До початку переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2007 р. основу двосторонніх відносин складала Угода про партнерство та співробітництво. Практичним інструментом імплементації останньої (з урахуванням загальних принципів Європейської політики сусідства) став План дій Україна-ЄС на 2005-2008р р., термін чинності якого був продовжений ще на один рік і завершився у 2009 р.

Детальніше

Інформація про проект


Експерти: Загрози, закладені у проекті нової судової реформи, можуть переважити його досягнення

04/06/2010

31 травня Президент В. Янукович подав до Верховної Ради проект закону „Про судоустрій і статус суддів” (№6450). Багато в чому він нагадує проекти нових редакцій законів про судоустрій і про статус суддів, які вносилися попереднім Президентом – В. Ющенком: передбачено спеціалізовану підготовку до роботи на посаді судді; конкурсну процедуру заняття посади, яку здійснюватиме постійнодіюча Вища кваліфікаційна комісія суддів; чіткі підстави для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності; обов’язок декларування доходів і видатків судді та його сім‘ї; чіткий розмір заробітку судді; вирішено питання про самостійну касаційну інстанцію у цивільних та кримінальних справах шляхом створення відповідного вищого суду, запропоновано ліквідувати військові суди тощо.

Детальніше


Інформація про проект
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine