EN 

Новини Громадської експертної ради

Експерти: Доки у державі не буде політичної волі, доти ми грітимемо асфальт

18/06/2012

Причини неефективного споживання енергетичних ресурсів у секторі ЖКГ та альтернативні варіанти реформування сектору енергозбереження в Україні обговорювалися на експертній толоці «ЕнергоНЕефективність: чому ми досі гріємо асфальт?», що відбулася 18 червня у рамках Європейського тижня сталої енергетики у Європейському містечку.

Детальніше


Українські експерти погодилися з європейським оцінюванням процесу реформ в Україні

17/05/2012

17 травня у Києві експерти з питань європейської інтеграції оцінювали та коментували презентований 15 травня щорічний звіт по Україні в рамках Європейської політики сусідства за 2011 рік. Під час прес-конференції експерти зокрема обговорили виконання зобов'язань в рамках Порядку денного асоціації між Україною та Євросоюзом, а також реформи, на яких варто зосередитися Україні в 2012 році.

Прес-реліз (англ. мовою)


Україну змусили визначатися на безпековому форумі GLOBSEC 2012

24/04/2012


"Україна між чи разом з ЄС та Росією" - під такою назвою відбулася одна з дискусійних панелей Безпекового Форуму GLOBSEC 2012, організованого 12-14 квітня у Братиславі, у якій взяли участь українські представники уряду та громадського сектора. Зокрема, Олег Рибачук, голова Громадської експертної ради (ГЕР) проаналізував сучасні відносини Україна-ЄС у контексті пошуку правильного шляху: пауза, санкції, чи кредит довіри на майбутнє?

«Ситуація у стосунках Україна-ЄС, яку ми спостерігаємо сьогодні, офіційно розпочалася у грудні 2011 (коли парафування Угоди про асоціацію (УА) було відкладене), а неофіційно – у жовтні 2011, коли було ув’язнено Юлію Тимошенко, а згодом – і Юрія Луценка. Часткове парафування УА у березні тільки продовжило цю невизначену ситуацію з метою дотримати паузу до самих виборів. Водночас посол ЄС в Україні пан Пінту Тейшейра повідомив, що досі немає офіційної позиції ЄС щодо обов'язкової участі лідерів української опозиції у парламентських виборах», - з виступу О. Рибачука.

Пан Рибачук також вважає, що фактично заповнити паузу у стосунках зможуть майбутні вибори, за результатами яких уже можна буде говорити або про санкції, або про кредит довіри на майбутнє. Голова ГЕР визначив основні загрози у нинішній ситуації з підготовкою виборів, зокрема, акцентувавши увагу на питанні визначення меж територіальних округів (які мають бути визначені до кінця квітня); рішенні Конституційного Суду України про заборону можливості подвійного висування кандидатів за партійними списками та в мажоритарних округах; проблеми можливого підкупу виборців; відсутності відкритих списків та програм кандидатів та ін.

Останнім часом і конгрес США, і Рада Європи, вперше обговорювали можливість санкцій щодо України, а це означає, що вони уже витають в повітрі. Більше того, деякі експерти переконані, що санкції можуть бути навіть корисні для України, проте вони мають бути строго орієнтовані на тих посадовців, які зловживають владою в Україні, але охоче користуються перевагами європейської безпеки та верховенства права.

Проте досі існує дилема або "закрити очі" на демократичний регрес і вибіркове застовування кримінального законодавства, або надати кредит довіри українським прореформістським демократичним об’єднанням, підписавши УА та визначивши рамки для реформ, принаймні для нового парламенту.


Без упорядкування системи державної допомоги неможливий подальший прогрес у державі

03/04/2012

Наскільки ефективною на сьогодні є державна допомога в Україні та які кроки необхідно здійснити уряду щодо покращення системи контролю за витрачанням бюджетних коштів, йшлося на експертній толоці «Як змусити державну допомогу допомагати?», яка відбулася в інформаційному агентстві «Укрінформ».

Низька ефективність бюджетних видатків завжди була одним із основних недоліків бюджетної системи в Україні. За даними експертів, «втрати від неефективного надання державної допомоги в Україні вимірюються мільярдами гривень. Більше того, непрозорі принципи виділення державної допомоги спотворюють конкуренцію, що негативно впливає на інвестиційний клімат».Прес-реліз (укр. мовою)

Прес-реліз (англ. мовою)Українські експерти звернулися з вимогою оприлюднити текст Угоди про асоціацію, щоб могти аргументовано лобіювати євроінтеграційні прагнення України

30/03/2012

Про можливі наслідки парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та кроки, які потрібно зробити Україні, щоб успішно завершити процес її підписання, - йшлося на прес-конференції «Угода про асоціацію: скільки ще кроків від парафування до підписання?», що відбулася в інформаційному агентстві «Укрінформ».

Детальніше


Україна посіла 3 місце у рейтингу країн Східного Партнерства щодо реалізації реформ екологічної політики

15/03/2012

Про ситуацію навколо належного екологічного врядування в контексті європейської інтеграції йшлося на експертній толоці «Оцінка реформ екологічної політики у країнах Східного Партнерства», яка відбулася 15 березня 2012 року в агентстві «Укрінформ».

Учасники заходу обговорили стан впровадження реформ екологічної політики в рамках Флагманської ініціативи Східного партнерства (СхП) з належного екологічного врядування в шести країнах СхП та проаналізували основні досягнення і прогалини країн у реформуванні екологічної політики в контексті європейської інтеграції.

Прес-реліз

Прес-реліз (англ. мовою)

Аналітична записка "Належне екологічне врядування в країнах Східного Партнерства: роботи непочатий край" (укр. мовою)

Аналітична записка "Належне екологічне врядування в країнах Східного Партнерства: роботи непочатий край" (англ. мовою)

Тенденції економічного розвитку країн Східного партнерства (СxП) з погляду охорони навколишнього середовища


Українські експерти надіслали до Брюсселю пропозиції щодо пріоритетів Дорожньої карти Національної платформи Східного партнерства (СхП)

23/02/2012

“Старі пріоритети, нові показники” – під такою назвою експерти Громадської експертної ради та представники організацій-учасниць Національної платформи Східного партнерства України підготували власні пропозиції щодо пріоритетів Дорожньої карти Національної платформи Східного партнерства (СхП).

Детальніше


Відповіддю на виклики демократизації є відкрита співпраця представників ЄС та громадянського суспільства

13/02/2012

10 лютого 2012 року у Варшаві (College of Europe, Natolin Campus) відбулася міжнародна конференція “ЄС та Східне Сусідство: виклики демократизації”, метою якої було обговорення стану демократії у країнах Східного Партнерства та зусиль ЄС щодо впровадження ефективного управління в регіоні.

Детальніше


Україні потрібно відновити довіру у стосунках з ЄС, вважають експерти

27/01/2012

25-26 січня у Києві відбувся Форум «Україна та ЄС на порозі нової Угоди про асоціацію: вільна торгівля, енергетична безпека та демократія», метою якого було створити майданчик для громадсько-експертного обговорення наслідків Угоди про асоціацію для України та Європейського Союзу та провести незалежну оцінку можливості України виконати положення цієї Угоди.

Українські та міжнародні експерти, представники громадських організацій, державних установ та науковці фахово обговорили питання відносин між Україною та ЄС на сучасному етапі, зокрема, готовність України до практичної реалізації зобов’язань та кроки, які потрібно здійснити, аби реалізувати потенціал внутрішніх перетворень, закладених в угоді.

Прес-реліз (укр. мовою)

Прес-реліз (англ. мовою)

Аналітична записка "Угода про асоціацію - цінність, яку можна втратити" (укр. мовою)

Аналітична записка "Угода про асоціацію - цінність, яку можна втратити" (англ. мовою)


Українські експерти підготували пропозиції до Звіту щодо реалізації Європейської політики сусідства

20/12/2011

Незалежні громадські експерти, що входять до платформи Громадської експертної ради при Українській частині комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС і Української Національної Платформи Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства підготували Пропозиції до Звіту щодо реалізації Європейської політики сусідства (ЄПС) протягом 2011 р.

Детальніше


Українські експерти обговорили можливості та переваги європеїзації, міжнародні фахівці навели приклади, як це уже працює у них

15/12/2011

Що означає жити в європеїзованій країні та чому це добре для українців, обговорювали українські та міжнародні фахівці під час експертної толоки «Аргументи європеїзації. Довідник для українця», приуроченої до саміту Україна-ЄС. Експерти навели аргументи якісних змін від європеїзації та представили результати дослідження її наслідків у різних суспільних сферах, намагаючись пояснити складні терміни «копенгагенських критеріїв» звичайними та зрозумілими прикладами для пересічної людини.

Прес-реліз (укр. мовою)

Прес-реліз (англ. мовою)

Результати дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва щодо рівня обізнаності населення та підтримки євроінтеграційного курсу (укр. мовою)

Результати дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва щодо рівня обізнаності населення та підтримки євроінтеграційного курсу (англ. мовою)

Презентація Е. Каса

Фотогалерея заходу

Паспорт Угоди про асоціацію
Аналітична записка

Вдвічі знизити тарифи на авіаперевезення для українців реально

30/11/2011

Що очікувати громадянам від «небесної інтеграції» України, як ефективно розвивати внутрішній авіаринок та які кроки потрібно зробити державі для «відкриття неба», йшлося на експертній толоці «Спільний авіаційний простір з ЄС: як інтегрувати українське небо?», організованій Громадською Експертною Радою у приміщенні «Укрінформ».

Аналітична записка "Європеїзація авіапростору України: переваги і проблеми, пов'язані з підписанням Угоди про Спільний авіаційний простір" (укр. мовою)

Аналітична записка "Європеїзація авіапростору України: переваги і проблеми, пов'язані з підписанням Угоди про Спільний авіаційний простір" (англ. мовою)

Бриф "Євроінтеграція України: як не на землі, то хоч у небі?" (укр. мовою)

Бриф "Євроінтеграція України: як не на землі, то хоч у небі?" (англ. мовою)

Презентація І. Коссе

Презентація "Загрози неприєднання України до Спільного авіаційного простору"

Прес-реліз (англ. мовою)

Детальніше


Громадськість виступила проти нового законопроекту про вибори, за яким парламент не обиратимуть, а призначатимуть

10/11/2011

Сьогодні увага міжнародної спільноти особливо прикута до українського виборчого законодавства. Адже Україна вкотре стоїть перед вибором, що може стати останнім з точки зору розуміння, яку дорогу вона обирає: демократичного розвитку чи авторитаризму.

Аналітична записка «Імовірність недемократичних виборів висока» (укр. мовою)

Аналітична записка «Імовірність недемократичних виборів висока» (англ. мовою)

Бріф "Останній шанс України" (укр. мовою)

Бріф "Останній шанс України" (англ. мовою)

Прес-реліз (англ. мовою)

Детальніше


Експерти взяли участь в першому засіданні Координаційного центру, який відповідає за реалізацію в Україні Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону

26/10/2011

14 жовтня 2011 р. в приміщенні Кабінету Міністрів України відбулося Перше засідання Координаційного центру з провадження діяльності пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. В засіданні прийняли участь більше 20 посадовців, представник Комітету ЄС – Україна, Дунайської Групи Громадської Експертної ради при Комітеті.

Детальніше


Парафування Угоди про асоціацію - єдиний шанс для України не втратити

20/10/2011

Сьогодні під час прес-конференції громадські експерти з євроінтеграції оприлюднили заяву до президента України, у якій закликали владу парафувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС до кінця 2011 року.

Понад 30 представників громадських організацій та аналітичних центрів, які підписалися під зверненням, назвали неприпустимими заяви президента України про можливість відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Експерти переконані, що непослідовність у діях та заявах влади має низку негативних наслідків, зокрема - ставить під загрозу реалізацію в Україні проєвропейських реформ та відкладає перспективу безвізового режиму з ЄС на невизначений термін.

ЗАЯВА

Детальніше


Експерти обговорили можливі моделі розвитку газового ринку України

20/10/2011


14 жовтня 2011 року в приміщенні готелю «Хрещатик» відбулася перша експертна толока на тему «Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник». Ініціатором заходу виступила Громадська експертна рада за підтримки Агентства США з міжнародного Розвитку (USAID) та Міжнародного фонду «Відродження». В експертній толоці взяли участь провідні експерти Ради в сфері енергетики, представники аналітичних центрів, громадських організацій, Представництва ЄС та міжнародних інституцій.

Під час заходу було представлена аналітична записка «Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник» (автори: І.Газізулін, Л.Лозовий). В ній експерти розглянули наслідки інтеграції України до енергетичного простору ЄС, можливості та небезпеки Третього енергетичного пакету для України та досвід його імплементації в країнах членах-ЄС.

Аналітична записка «Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник» (укр. мовою)

Аналітична записка «Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник» (англ. мовою)

Український газовий ринок: європейські правила проти російських апетитів (укр. мовою)

Український газовий ринок: європейські правила проти російських апетитів (англ. мовою)


Детальніше


Уряд включив громадськість до складу новоствореного Координаційного центру, який відповідатиме за реалізацію в Україні Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону

18/10/2011

Громадські організації України, які входять до складу Громадської експертної ради та досліджують проблематику Дунайського регіону будуть долучені до розроблення урядових документів в рамках реалізації Україною Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону. Дана можливість була отримана в результаті прийняття Урядом 21 вересня 2011 р. постанови № 994, відповідно до якої Громадську експертну раду включено до складу новоствореного Координаційного центру з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону.

Детальніше


Представники громадянського суспільства України звернулися до ЄС

12/09/2011

Представники громадянського суспільства України звернулися до Голови Європейської Ради Германа ван Ромпея, Голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, Президента Європарламенту Єжи Бузека, Верховного представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської Комісії Кетрін Ештон, а також міністра закордонних справ Республіки Польща Радослава Сікорського з відкритим листом з приводу продовження переговорів щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Текст листа (англ. мовою)Фахівці Громадської експертної ради: Стратегічні угоди з ЄС необхідно підписати та парафувати будь що

06/09/2011

30 серпня 2011 року члени та учасники Громадської експертної ради на прохання депутата Європейського Парламенту Павла Залевського прокоментували перспективи та наслідки підписання Угод про Асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі України з ЄС.

У своєму листі до євродепутата експерти одностайно висловили думку, що внутрішня ситуація в Україні – монополізація влади, системна корупція, спотворення ролі парламенту та судової системи – не повинна вплинути на підписання таких стратегічних документів, як Угода про Асоціацію або ЗВТ. Утім, вважають експерти, ситуація з послабленням темпів демократичних перетворень в країні не має залишитися без уваги та реакції європейських партнерів. Регуляторне зближення з ЄС може зобов’язати Україну привести власне законодавство у відповідність до європейського, внаслідок чого якість державного управління має покращитися, а рівень корупції – зменшитися.

«Сьогоднішня ситуація із забезпеченням демократичних прав та свобод в Україні не повинна безпосередньо вплинути на переговори, оскільки вийти на підписання угоди до кінця поточного року надзвичайно важливо. Проте це не означає, що ЄС повинен ігнорувати тривожні процеси згортання демократії в Україні», - зазначили у спільному зверненні експерти.

На їхню думку, оцінка та реакція ЄС на внутрішні події в Україні має бути чітко сформульована. Зокрема, при розробці та включенні дієвих механізмів “реагування” ЄС в самому тексті Угоди про Асоціацію або застосуванні принципу “more for more”.

«Після підписання цієї Угоди ЄС матиме набагато більше важелів впливу на внутрішню ситуацію в Україні та відкриє нові можливості для реформування країни і розвитку демократії», - зазначає Наталя Пелагеша, незалежний експерт з питань європейської інтеграції, член Громадської експертної ради.

Також деякі експерти звернули увагу євродепутата на те, що не варто пов'язувати польське головування з перспективами підписання Угоди: «Після Лісабонського договору Головування в Раді ЄС фактично не відіграє тієї ролі в зовнішній політиці, яку відігравало раніше, - вважає Володимир Єрмоленко, Директор Європейської програми «Інтерньюз», член Громадської експертної ради, - Тому перспективи підписання та ратифікації Угод пов'язані не зі зміною головування, а з процесами, які відбуватимуться в самій Україні».

Загалом експерти відзначили, що Україні бракуватиме політичної підтримки Польщі та виразили свої сподівання на те, що польські партнери всіляко підтримуватимуть Україну у процесі інтеграції до ЄС.

Нагадаємо, Павло Залевський, віце-голова комітету з міжнародної торгівлі (INTA) Європейського Парламенту звернувся до українських незалежних експертів з європейської інтеграції з проханням відповісти на декілька питаннь щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС 25 серпня 2011 року. У своєму листі до експертів пан Залевськй наголосив на тому, що Угоди про поглиблену зону вільної торгівлі (FTA) та про асоціацію можуть бути тими рамковими зобов’язаннями, що допоможуть систематизувати співпрацю Україна-ЄС. Також євродепутат підкреслив, що період польського головування може стати останнім шансом для України результативно завершити переговори з цих питань та довести до парафування цих стратегічних документів, які забезпечуватимуть інтеграцію української економіки з економікою Євросоюзу.

Коментарі експертів


Відкритий лист фахівців з європейської інтеграції до президента України Віктора Януковича

11/08/2011

Експерти України з питань європейської інтеграції звернулись до Президента України В.Януковича з приводу взяття під варту Юлії Тимошенко та судового процесу, що відбувається з порушенням демократичних стандартів та принципів верховенства права - засадничих принципів у відносинах ЄС з країнами, що прагнуть до політичної асоціації та економічної інтеграції.

ДетальнішеГромадські експерти назвали ключові проблеми демократичного розвитку України

08/07/2011

Під час заходу українські та закордонні експерти оприлюднили Моніторинг виконання рекомендацій Саміту, що відбувся 14 лютого 2011 року та був присвячений другому засіданню Комісії зі стратегічного партнерства між Україною та США. Також учасники засідання запропонували короткі дослідження результатів впровадження демократичних реформ президента України В.Ф.Януковича.

Зокрема, доповідачі надали фахову оцінку діяльності нинішньої влади у впровадженні політичних прав та свобод, справедливого судочинства та демократичних стандартів у сфері боротьби з корупцією.

Експерти дійшли сумного висновку, що монополізація влади, системна корупція, спотворені ролі парламенту та судової системи, втручання служб безпеки в політичні та громадські справи, зміни виборчих правил, політично вмотивовані переслідування - основні небезпечні виклики, з якими стикається Україна сьогодні.

Автори моніторингу також відзначили, що значного проегресу у виконнані рекомендацій попереднього засідання робочої групи «Демокартичний розвиток» не відбулося. Серед 7 ключових порад лише дві було виконано, а решта, зокрема - прийняття нового Закону «Про громадські організації» та розробка політики самоврядування на місцях – й досі залишаються невиконаними.Саме тому під час зустрічі учасники дійшли згоди підготувати нові предметні рекомендації та направити їх учасникам Робочої групи «Демократія та верховенство права» Комісії зі стратегічного партнерства між Україною та США, засідання якої заплановано на осінь 2011 року.

Організаторами зустрічі виступила Громадська експертна рада при Український частині Комітету з питань співробітництва між Україною та Європейським Союзом, Національний інститут стратегічних досліджень за сприяння міжнародного фонду «Відродження» та посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

###

Метою проекту «Створення платформи аналізу євроінтеграційної політики України в рамках діяльності Громадсько-експертної ради при УЧК», що здійснюється ГО «Центр ЮЕЙ» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», є підтримка організаційного компоненту та часткове посилення аналітичного компоненту в діяльності Громадської експертної ради.

ГО «Центр ЮЕЙ» була заснована в 2009 році з метою сприяння розвитку громадських ініціатив, націлених напосилення впливу громадянського суспільства на владу; сприяння реалізації проектів у різноманітних галузях, що мають на меті розвиток та збереження демократичних процесів в Україні; сприяння реалізації проектів на підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України; створення постійного дискусійного майданчика для представників громадянського суспільства та влади, тощо.

Документи

90 громадських організацій закликали президента не продаватися за банку червоної ікри

30/05/2011

27 травня у Київі відбулася публічна акція «Президенте, не продавайся!», під час якої члени Громадської експертної ради та громадські організації України, об’єднані в незалежне Партнерство «За доброчесні державні закупівлі України», надіслали відкрите звернення до Віктора Януковича з вимогою заветувати законопроект №7532.

Учасники акції під вікнами Президента України створили панно - «Закон №7532 корупція!» - з фото 231 депутата, які проголосували за небезпечний закон. На думку активістів, ухвалений у другому читанні законопроект може призвести до спотворення конкуренції та зумовити додаткові втрати бюджетних коштів в розмірі щонайменше 30 мільярдів гривень на рік.

Зокрема, у своєму зверненні активісти зазначають, що законопроект дозволяє надто широко застосовувати процедури закупівлі в одного учасника. Зокрема через введення формулювання «за нагальної потреби та у зв’язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, що унеможливлюють дотримання строків для проведення тендерів». На їхню думку, сьогодні під таке формулювання автоматично підпадають 100% усіх держзакупівель, адже в Україні все ще діє економічна криза, а в державі панує розвинена бюрократія.

«Враховуючи, що відтепер погоджувати такі закупівлі не з ким не буде потрібно, ми чекаємо на повальне застосування схеми. В 2010 році на такі закупівлі припадало понад 20% тендерів. А буде десь 30-50% щонайменше» - пояснює Вікторія Гуменюк, учасниця акції, член Громадської експертної ради.Корупційно небезпечними вважають підписанти звернення і норми про запровадження страхування предмету закупівлі без визначення самої процедури проведення страхування:

«В редакції після першого читання законопроект передбачав переведення у «ручний режим» регулювання закупівель для всіх державних, казенних, комунальних, комерційних підприємств, у яких держава контролює понад 50% акцій. Автори законопроекту вирішили вивести з-під дії тендерного законодавства до 70% усіх державних закупівель, тобто дозволити красти до 70 мільярдів гривень на рік. Зараз цю норму «почистили», але відтепер тендери на держпідприємствах будуть проводити лише, якщо там є державні гроші», – коментує Алла Волошина, представниця Секретаріату Партнерства «За доброчесні державні закупівлі».

Також активісти звернули увагу президента на те, що законопроект передбачає позбавлення бізнесу, журналістів, громадських організацій та контролюючих органів реального доступу до інформації про учасників тендерів і їх цінові пропозиції. «Зміни, запропоновані законопроектом №7532, у їх теперішньому вигляді призведуть до погіршення відкритості та прозорості державних закупівель» - йдеться у відкритому зверненні.

За оцінками учасників акції, ризик щорічних втрат внаслідок прийняття законопроекту №7532 становить щонайменше 30 мільярдів гривень на рік. Корупційні ризики цього ж закону в редакції першого читання становили не менше 70 мільярдів гривень на рік.

Нагадаємо, 17 травня 2011 року парламент України, посилаючись на жорсткі санкції з боку Європейського Союзу прийняв у другому читанні законопроект №7532 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», чим вніс суттєві зміни передусім до базового тендерного закону «Про здійснення державних закупівель». Як відомо, законопроект був внесений Кабінетом Міністрів України та згідно публічних заяв представників Уряду України й Адміністрації Президента України був погоджений з експертами Світового банку та Європейського союзу.

###

Партнерство «За доброчесні державні закупівлі України» є постійно діючим об’єднанням неурядових організацій, засобів масової інформації, бізнес організацій, аналітичних центрів та індивідуальних членів. Метою Партнерства є сприяння підвищенню загального рівня прозорості та доброчесності державних закупівель в Україні через запровадження постійнодіючого громадського контролю за їх перебігом. Детальніше про діяльність Партнерства на сайті: http://www.toro.org.ua/tender/.

Партнерство «Новий Громадянин» – позапартійна, політично незаангажована громадська ініціатива, що має на меті посилити вплив громадян на суспільні й політичні процеси в Україні. Платформа об’єднала майже 50 незалежних громадських організацій, що займаються захистом прав людини, обстоюванням свободи слова, моніторингом виборів, дослідженням актуальних питань державної політики, розв’язанням проблем місцевого самоврядування, довкілля та здоров’я, підтримкою молоді тощо. Детальніше про діяльність Партнерства на сайті: http://newcitizen.org.ua/.

Громадська експертна рада при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС є консультативно-дорадчим органом, що має на меті забезпечення відкритості у діяльності Української частини Комітету, а також врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень Української частини Комітету. Члени ради є експертами з різних аспектів європейської інтеграції та представляють активні й впливові аналітичні центри, громадські організації, міжнародні фонди, які займаються питаннями, дотичними до європейської інтеграції, а також окремими міжнародними проектами у сфері європейської інтеграції. Детальніше на сайті: http://eu.prostir.ua/themes/
rada.html
.

Фотоальбом заходу

Громадськість вимагає від Президента України доопрацювати законопроект про держзакупівлі

25/05/2011

Відкрите звернення громадськості України до Президента України Віктора Януковича з вимогою повернути на доопрацювання законопроект № 7532 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань держ.закупівель».

Детальніше

Як європейська Україна дружитиме з країнами Митного Союзу?

22/04/2011

Вступ України до Митного Союзу із Росією, Білорусією і Казахстаном не покращить рівень життя українців навіть у короткостроковому періоді. Щоб забезпечити економічне зростання в інтересах широких верств населення, українському уряду необхідно сприяти економічній інтеграції, а не концентрувати свої зусилля на територіально-адресних заходах, неефективних, як показує світовий досвід, у довготривалій перспективі – такого висновку дійшли експерти під час круглого столу «Як європейська Україна дружитиме з країнами Митного Союзу?», що відбувся 21 квітня 2011 року в інформаційному агентстві “Укрінформ”.

Інінціатором круглого столу виступила Громадська Експертна Рада при український частині комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Учасники круглого столу – незалежні експерти, представники провідних неурядових організацій - надали коментарі з юридичної та економічної точок зору можливої участі України в Митному Союзі, та визначили основні можливі варіанти співпраці з країнами МС, які б доповнювали євроінтеграційний курс України.

Так, Дмитро Ляпін, голова Інституту власності і свободи, зазначив: «Один з можливих сценаріїв розвитку взаємостосунків між Україною та країнами-членами Митного Союзу полягає у застосуванні конкурентних переваг України для побудови економічної співпраці між розвиненим світом та країнами МС. Сьогодні такі переваги Україна має, тому у порівнянні з країнами СНД та МС шанси України досягти більш високої конкурентоспроможності на світовій арені через Зону Вільної Торгівлі з ЄС значно вищі, ніж через Митний Союз».Не менш важливим питанням круглого столу стало предметне обговорення євроінтеграційних прагнень України та можливих механізмів участі України в Митному Союзі. Адже, за висновками експертів, існують вагомі підстави вважати, що міжнародні договори про участь України в МС можуть бути визнані такими, що не відповідають Конституції України.

«Лише Конституційний Суд України може встановити конституційність рішення про участь України в МС. Але Суд не відповідає на абстрактні питання, якими б важливими чи цікавими вони не були. Тому він не зможе дати відповідь на питання про конституційність приєднання України до МС, допоки не буде підписано відповідних міжнародних договорів. Якщо після підписання ці договори будуть визнані неконституційними, то для участі України в МС взагалі необхідно буде змінювати конституцію», - зазначив Роберт Хорольський, експерт з правових питань Українсько-європейського дорадчого центру з питань законодавства (UEPLAC).

Також експерти звернули увагу на цілу низку проблем, що виникнуть, якщо Україна ввійде в Митний союз, залишаючись членом СОТ. «Перегляд зобов‘язань України перед країнами-членами СОТ теоретично можливий, але складний і затратний. Якщо Україна буде використовувати чинні ввізні мита Митного союзу, доведеться погоджувати ці зміни з усіма зацікавленими членами СОТ (понад 150 країн світу) та виплачувати їм компенсації, оскільки імпортні тарифи Митного союзу в середньому перевищують відповідні ставки зв‘язаних ввізних мит в Україні», - говорить Вероніка Мовчан, Директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.Ризики України в довготривалій перспективі від вступу до МС значно перевищують всі незначні можливі переваги короткотермінового періоду, які висловлюють російські партнери. Розгляд Україною своїх інтересів у МС з позиції аргументів російської сторони призводить до єдиного висновку: необхідної широкої інтеграції до економічного простору ЄС, який на порядок перевищує ємність ринку МС, концентрацію капіталу та виробництв. А побудова сучасної інфраструктури задля полегшення доступу українського бізнесу до європейських ринків з одночасним покращанням бізнес клімату та відсутністю галузевих податкових преференцій дозволить Україні забезпечити високі стандарти життя громадян на європейському рівні.

Контактна особа – Вікторія Гуменюк тел. (067) 448-02-67, [email protected]

Громадська експертна рада - є консультативно-дорадчим органом, що має на меті забезпечення відкритості у діяльності Української частини Комітету, а також врахування громадської думки у процесі підготовки та організації виконання рішень Української частини Комітету. Члени ради є експертами з різних аспектів європейської інтеграції та представляють активні й впливові аналітичні центри, громадські організації, міжнародні фонди, які займаються питаннями, дотичними до європейської інтеграції, а також окремими міжнародними проектами у сфері європейської інтеграції. Детальніша інформація - http:// eu.prostir.ua/themes/rada.html.

Метою проекту “Створення платформи аналізу євроінтеграційної політики України в рамках діяльності ГЕР при УЧК,що здійснюється ГО “Центр UA” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, є підтримка організаційного компоненту та часткове посилення аналітичного компоненту діяльності Громадської експертної Ради. Мета Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” – сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив. Детальніше: www.irf.ua.

ГО «Центр UA» (www.uacentre.org.ua) - член та координатор громадського партнерства «Новий Громадянин». Завданнями організації є сприяння розвитку громадських ініціатив, націлених на посилення впливу громадянського суспільства на владу; сприяння реалізації проектів у різноманітних галузях, що мають на меті розвиток та збереження демократичних процесів в Україні; сприяння реалізації проектів на підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України; створення постійного дискусійного майданчика для представників громадянського суспільства та влади, тощо.Рекомендації Світового Банку та ЄС щодо корупційних ризиків тендерного закону № 7532 не повністю враховують особливості українських реалій

30/03/2011

Про це йшлося на прес-конференції «Чому експерти України не згодні з позицією Світового Банку та ЄС щодо корупційних ризиків тендерного закону № 7532», яка відбулася 29 березня у приміщенні Міжнародного Центру перспективних досліджень.

Намагання Єврокомісії і Світового банку наблизити тендерне законодавство України до Євродиректив призвело до прийняття 15 березня у першому читанні Верховною Радою законопроекту №7532 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель», яким вносяться зміни до діючого законодавство щодо державних закупівель.

Детальніше

Експерти: більшість євроінтеграційних пріоритетів на 2010 рік залишилися невиконаними

18/03/2011

Про це свідчать результати третього етапу (грудень 2010 – лютий 2011 р.) громадського моніторингу виконання Порядку денного асоціації (ПДА), оприлюднені 17 березня 2011 року на прес-конференції в Києві. Моніторинг здійснюють провідні українські аналітичні центри за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Переважна більшість пріоритетів стосовно питань політичного діалогу, прав людини, торгівлі, екологічної політики потребує подальшого виконання», - коментує подію керівник проекту, голова Ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко. «Варто звернути увагу на те, що й досі відсутнім залишається оприлюднення переліку пріоритетів на 2011 рік», - додає вона. «Спостерігається вторинність уваги до процесів демократизації суспільного життя, взаємин влади та суспільства - і натомість зосередження на економічних, технологічних складових євроінтеграційних пріоритетів. Це зменшує значення ПДА як каталізатора внутрішніх реформ» - наголошує керівник проекту.

За оцінками експертів, у 2010 році Україна виконала лише 8 пріоритетів Порядку денного асоціації Україна-ЄС. У стадії виконання знаходяться 57 пріоритетів, не виконано 5 пріоритетів.

Детальніше

Згортання демократичних свобод в Україні: потенційна загроза для євроінтеграційного курсу

25/01/2011

21 січня 2011 року члени Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС виступили із заявою, в якій окреслили приховані небезпеки, з якими може стикнутися Україна в 2011 році у зв'язку зі згортанням демократичних свобод, що відбувається сьогодні.

Детальніше

Міжнародний діалог задля озеленення економіки України збирає однодумців

22/12/2010

16 грудня 2010 року Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86» спільно з Екологічною програмою ООН (UNEP) та у співпраці з Громадською експертною радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (ГЕР УЧК) за підтримки Швейцарської амбасади в Україні, Європейської програми МФ «Відродження» та Фонду Гайнріха Бьолля провела міжнародну конференцію «Зелена економіка – європейський вибір України».

Детальніше

Мінрегіонбуд тишком-нишком скасовує державну екологічну експертизу

16/11/2010

Стало відомо, що Міністерство регіонального розвитку та будівництва України без попереднього оприлюднення та обговорення з громадськістю подало на розгляд КМУ два законопроекти «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про удосконалення дозвільної системи у будівництві», які нівелюють засади державної екологічної експертизи та суттєво обмежують право громадян на участь у прийнятті екологічно важливих рішень. Фундаментальність змін, що пропонуються, забезпечать «виправлення» близько 25 чинних законів.

Максимально полегшуючи життя забудовникам, міністерство тим самим ігнорує конституційне право громадян на безпечне для життя та здоров’я довкілля, положення чинного законодавства та низку міжнародних зобов’язань. Обурення громадськості викликає також той факт, що в проектах Пояснювальних записок до зазначених законопроектів цинічно вказується, що ці нормативно-правові акти не потребують проведення консультацій з громадськістю.*

За оцінками експертів, ця нормотворчість може стати нищівною для навколишнього природного середовища України, а також відкине країну на десятиліття назад, позбавивши можливості виконати ряд міжнародних зобов’язань, насамперед щодо підготовки Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Запропоновані зміни не відповідають Порядку денному асоціації Україна – ЄС (ПДА) та його пріоритетам на 2010 рік у частині сприяння залученню громадян до процесу прийняття рішень в цілому та в розробці й імплементації українського законодавства в рамках адаптації до законодавства ЄС, зокрема щодо оцінки впливу, стратегічної оцінки, доступу до інформації у сфері навколишнього природного середовища та участі громадськості, – з обуренням говорить Ганна Голубовська-Онісімова, президент Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86». – Також у разі прийняття вони будуть суперечити ряду положень Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті, ратифікованої у 1999 р., та Конвенції про доступ до інформації, участі громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, ратифікованої Україною у 1998 р., тому що в результаті внесення таких змін залишаються неврегульованими питання Оцінки впливу на навколишнє природне середовище (ОВНС) та участі громадськості в процесі прийняття рішень, зокрема в ОВНС. Запропоновані зміни до законодавства можуть звести нанівець усі спроби запровадження в Україні горизонтальної екологічної політики європейського зразка».

* Державні «будівничі» вирішили вилучити з переліку об'єктів державної екологічної експертизи (а заразом санітарно-епідеміологічної і низки інших безпекових експертиз) техніко-економічні обґрунтування і розрахунки, проекти на будівництво і реконструкцію (розширення, технічне переозброєння) підприємств та інших об'єктів, що можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища. Ця ініціатива повністю суперечить Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про екологічну експертизу», у яких закріплені обов'язковість екологічної експертизи у процесі законотворчої, інвестиційної, управлінської, господарської та іншої діяльності, що впливає на стан довкілля.

Водночас запропоновані зміни загрожують неврахуванням громадських інтересів, що наразі здійснюється відповідно до Закону України «Про планування і забудову територій», який планується підмінити законом «Про регулювання містобудівної діяльності», також це вплине на скасування положень Державних будівельних норм України ДБН А.2.2-1-2003 «Проектування. Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд», які забезпечують пряму участь громадськості в процесі ОВНС.

Громадська експертна рада звернулась до Віце-прем'єр-міністра України Тігіпко С.Л. з проханням зупинити прийняття законів, які загрожують екологічній політиці України.


Експерти фіксують "дуже повільний" поступ у євроінтеграційних реформах

15/11/2010

Україна виконала лише 4 з понад 60-и проаналізованих пріоритетів реформ, передбачених Порядком денним асоціації (ПДА) – ключовим документом, що нині регулює відносини між Україною та ЄС. Тенденції протягом липня-жовтня 2010 року характеризується як позитивними діями інститутів влади стосовно виконання ПДА, так і стагнацією змін з питань політичного діалогу – передусім прав людини та дотримання демократичних процедур.

Про це свідчать результати другого етапу (липень-жовтень 2010 р.) громадського моніторингу виконання Порядку денного асоціації (ПДА), оприлюднені 15 листопада 2010 року на прес-конференції в Києві. Моніторинг здійснюють провідні українські аналітичні центри за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Докладніше

Повний текст звіту українською мовою


Громадськість представила своє бачення щодо реалізації Всеохоплюючої програми інституційної розбудови в Україні

17/10/2010

14 жовтня 2010 року у Києві відбулося відкриття Четвертої щорічної регіональної конференції з питань інституційної розбудови, яка цього року розглядає питання впровадження програми Всеохоплюючої інституційної розбудови в контексті реформування системи державного управління.

Детальніше


Громадськість та уряд спільно наблизили Дунайський регіон до ЄС

16/10/2010

13 жовтня 2010 року о 14:00 в приміщенні Міністерства охорони навколишнього природного середовища України (вул. Урицького, 35) відбулася презентація позиції України щодо майбутньої Стратегії Європейського Союзу з розвитку Дунайського регіону. Стратегія являє собою бачення напрямків розвитку Дунайського регіону в цілому в таких сферах, як охорона довкілля, транспорт, енергетика, культура, безпека та інституційний розвиток. Позиція України, що була надана Європейській Комісії в серпні 2010р., є результатом спільної роботи громадськості та влади.

Детальніше


Влада та громадськість планують обговорити роль України в розробці Європейської
стратегії Дунайського регіону


28/09/2010

13 жовтня 2010 року в м. Київ відбудеться семінар на тему: «Роль України в розробці Європейської стратегії Дунайського регіону щодо обговорення питання розвитку Дунайського регіону». Семінар організовує Робоча група питань з розвитку Дунайського регіону Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС та Міжнародна благодійна організація «Екологія – Право – Людина» за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Детальніше


Робоча група «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека» обговорила рекомендації до роботи Форуму громадянського суспільства

23/09/2010

10 вересня в Брюсселі відбулося засідання Робочої групи 3 (РГ-3) Форуму громадянського суспільства Ініціативи Східного партнерства (ІСП) «Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека». Його задачею була розробка спільної позиції та рекомендацій для участі в Форумі у листопаді 2010 року. Президент ВЕГО «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова та Голова правління РАЦ «Суспільство і довкілля» Наталя Андрусевич взяли участь в засіданні від України.

Пленарна сесія пройшла під головуванням співкоординатора РГ-3 Форуму громадянського суспільства з енергетики та довкілля Ірене Луціос, Всесвітній фонд дикої природи. Вона представила структуру роботи Керівного комітету ФГС, результати роботи Екологічної панелі та Платформи 3 ІСП.

Детальніше


Суд визнав офіційну веб-сторінку Мінприроди неналежною

14/09/2010

30 серпня 2010 року Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення по справі за позовом МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України щодо офіційної веб-сторінки Мінприроди. У своєму позові ЕПЛ посилалася на норми Оргуської конвенції про активне поширення екологічної інформації та норми чинного законодавства України у сфері екологічного інформування та порядку функціонування офіційних веб-сторінок центральних органів державної виконавчої влади.У позові йшлося про відсутність на сайті інформації про основні функції структурних підрозділів Мінприроди, про види і обсяги екологічної інформації, якою володіє відповідач, про міжнародні договори у сфері охорони довкілля, і звіти про стан їхнього дотримання і виконання, про держані цільові програми в екологічній сфері. Також ЕПЛ вказувала на відсутність на сайті вільного доступу громадськості до національних доповідей про стан навколишнього природного середовища чи будь-яких списків чи реєстрів, які ведуться відповідачем, зокрема, списків підприємств-забруднювачів, текстів дозвільних документів у відповідній сфері, і багато іншого.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про незаконність бездіяльності Мінприроди щодо повноти та регулярності наповнення Інтернет – сторінки відповідача та зобов’язав останнього привести її у відповідність до вимог чинного законодавства.

Крім того, суд, використовуючи новели Кодексу адміністративного судочинства, зобов’язав Мінприроди до спливу одного місяця із моменту вступу рішення суду у законну силу подати суду звіт про виконання такого рішення.

Судова справа ведеться за фінансової підтримки МФ «Відродження» у рамках проекту «Покращення доступу до екологічної інформації шляхом стимулювання відкритості відповідних державних органів».

Організація "Екологія - Право - Людина" активно співпрацює з ГЕР в рамках новоствореної екологічної робочої групи "Екоінт", яку очолює Анна Голубовська-Онісімова.

За більш детальною інформацією звертайтесь:


Єлизавета Алексєєва, провідний юрисконсульт ЕПЛ, Олена Кравченко, виконавчий директор ЕПЛ
[email protected]; [email protected]; [email protected]
тел. (032) 243 – 38 – 88 begin_of_the_skype_highlighting              (032) 243 – 38 – 88      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              (032) 243 – 38 – 88      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              (032) 243 – 38 – 88      end_of_the_skype_highlighting


Кабмін вдруге проігнорував участь громадськості в процесі підготовки Стратегії національної екологічної політики

08/09/2010

26 серпня 2010 року Кабінет Міністрів України знову без урахування коментарів громадськості вніс текст проекту Стратегії національної екологічної політики від 27 травня 2010 р. без останніх змін до Верховної Ради України. 27 серпня 2010 року ВРУ зареєструвала проект Закону України «Про Стратегію національної екологічної політики до 2020 року».

Цими протизаконними діями був перекреслений нещодавно започаткований конструктивний діалог між Мінприроди та громадськими організаціями, що беруть участь у розробці Стратегії з 2007 року, та результати довгоочікуваного громадського обговорення письмових коментарів експертів до проекту Стратегії, проведеного 26 серпня.

Детальніше

Відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з підготовки Бачення Україною «Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону»

31/08/2010

9 серпня 2010 року о 11:00 в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з підготовки Бачення Україною «Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону». В засіданні взяв участь представник Робочої групи з проблем Дунайського регіону, яка працює на платформі заступник координатора Громадської експертної ради (далі – Робоча група), Олег Рубель (Екологічна Академія наук).

Засідання очолив заступник міністра регіонального розвитку та будівництва України Костянтин Пивоваров. Учасники засідання познайомились з останніми змінами до позиційного документу «Бачення Україною «Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону». Міністерством транспортну та зв’язку України та Міністерством охорони навколишнього природного середовища подано по одному доповненню, Чернівецька облдержадміністрація додала 4 проекти, Одеська обласна адміністрація – 2 проекти. 9 проектів робочої групи ГЕР при УЧК було внесено Міністерством регіонального розвитку та будівництва України до переліку змін.

Детальніше


Діалог Мінприроди з громадськістю щодо підготовки Стратегії національної екологічної політики став конструктивним

05/08/2010

Призначення нового міністра охорони навколишнього природного середовища України призвело до позитивних змін у стосунках Мінприроди з громадськістю. Аргументи низки всеукраїнських екологічних організацій на користь залучення громадськості до діалогу щодо розробки Стратегії національної екологічної політики та Національного плану дій були почуті.

У відповідь на відкриті звернення громадські організації отримали змістовну відповідь за підписом Першого заступника міністра охорони навколишнього природного середовища Володимира Ігнащенка (Лист № 14057/14/10-10 від 20.07.2010). У ній ідеться зокрема про наступне: «Зважаючи на конструктивну критику НУО, Мінприроди 23 червня повторно оприлюднило на своїй сторінці проект Стратегії з метою його громадського обговорення. Засідання громадського обговорення Стратегії буде призначено у відповідності до законодавства. Також, враховуючи пропозиції НУО, Мінприроди започаткувало розробку Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на період 2011–2015 роки, для чого ініційоване створення міжнародної робочої групи, що включає трьох представників НУО».

Детальніше


Відбулося П’яте засідання Громадської експертної ради

02/08/2010

28 липня о 10.00 год. в приміщенні Міжнародного Фонду «Відродження» за адресою вул. Артема 46 відбулося П’яте засідання Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. На засіданні обговорювались питання, які стосувались схвалення Положення про членство в Громадській експертній раді, оптимізації роботи Робочих груп та планування спільних заходів з вересня по грудень 2010 року.

На засіданні був присутній представник від Головного управління державної служби України – Наталія Кириченко. Вона підтримала ініціативу Громадської експертної ради стосовно проведення в листопаді круглого столу «Залучення громадськості до реалізації Програми Всеохоплюючої інституційної розбудови» і зазначали, що Головне управління державної служби України готове залучитись до підтримки даного заходу.

Діяльність Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження".


Відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з підготовки Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону

26/07/2010

26 липня 2010 року о 12:00 в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з підготовки Європейської стратегії розвитку Дунайського регіону. В засіданні взяли участь представники Робочої групи з проблем Дунайського регіону, яка працює на платформі Громадської експертної ради (далі – Робоча група), а саме Олег Рубель (Екологічна Академія наук) та Любов Акуленко (секретар Громадської експертної ради).

Детальніше


Жителі Дунайського регіону долучилися до вироблення Стратегії розвитку регіону завдяки громадським слуханням

23/07/2010

6 липня 2010 року в м. Ізмаїл відбулися громадські слухання щодо розвитку Дунайського регіону. Слухання організовано МБО «Екологія-Право-Людина» під егідою Робочої групи українського громадянського суспільства з розвитку Дунайського регіону, створеної за ініціативи та підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. У слуханнях взяли участь представники громадянського суспільства регіону, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, науковці та підприємці.

ДетальнішеУкраїнські організації громадянського суспільства обговорили перспективи співпраці з громадськими платформами у ЄС

21/07/2010

15 липня 2010 року Громадянська мережа ОПОРА за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження», який входить до складу Громадської експертної ради, провела конференцію на тему «Перспективи взаємодії українських організацій громадянського суспільства з громадськими платформами Брюсселя: крок до євроінтеграції».

Метою конференції, яка зібрала представників громадських організацій та мереж України, а також представників громадських платформ з Болгарії, Польщі та Німеччини, було оцінити рівень активності організацій громадянського суспільства на пан’європейському рівні та визначити перспективи співпраці з платформами, що мають представництва у Брюсселі і системно працюють з інституціями ЄС.

Детальніше


Відбулася спільна консультативна зустріч щодо розроблення концепції функціонування майбутньої Платформи громадянського суспільства

16/07/2010

14 липня 2010 року відбулась консультативна зустріч спільної робочої групи Громадської експертної ради та Національної трьохсторонньої соціально-економічної ради, яка займається розробленням концепції функціонування майбутньої Платформи громадянського суспільства відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. На зустрічі сторони обговорили можливі шляхи формування Української частини платформи громадянського суспільства та її складу. Сторони попередньо домовились провести офіційну зустріч між Громадською експертною радою та Національною тристоронньою соціально-економічною радою на якій буде прийнято рішення, що дозволить розпочати роботу зі створення Української частини платформи громадянського суспільства відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


ВЕГО "МАМА-86" написала листа Президенту ПАРЄ

14/07/2010

Команда громадської організації ВЕГО "МАМА-86", яка входить до складу Громадської експертної ради, написала листа Президенту ПАРЄ Мевлуту Чавушоглу з проханням переглянути рішення щодо відзначення міста Харків нагородою "Європейський Приз 2010". На думку представників НУО, сьогодні місто не відповідає як мінімум двом критеріям конкурсу.

Детальніше


Кримський курорт міжнародного значення під загрозою знищення!

12/07/2010

Феодосія — мальовниче місто південно-східного Криму, до якого кожного року приїжджають тисячі туристів з України та сусідніх країн, щоб оздоровитися та відпочити на узбережжі Чорного моря. Феодосії надають перевагу відпочиваючі, що приїздять до Криму з дітьми: тепле та спокійне море, зручні піщані пляжі, м’який клімат та доступність цін сприяють такому вибору. Цього року, Феодосію було визнано найкращим морським курортом України (за рейтингом комфортності серед найбільш популярних курортів Криму громадсько-політичного та ділового щотижневика «Коментарії»). Проте, сьогодні курорт міжнародного значення опинився під серйозною загрозою. Найближчим часом на феодосійському узбережжі може з’явитися зерновий термінал. Якщо його буде збудовано — про лагідне море та чисте повітря доведеться забути і жителям міста, і відпочиваючим.

Анна Голубовська-Онісімова, Президент ВЕГО "МАМА-86", член Громадської експертної ради

Детальніше


Експерти обговорили майбутню Платформу громадянського суспільства

27/06/2010

24 червня 2010 року відбулася консультативна зустріч членів Робочої групи (далі Робоча група), яка займається питаннями Української частини Платформи громадянського суспільства в Угоді про асоціацію Україна – ЄС. На зустрічі відбулось обговорення стосовно створення Громадською експертною радою документу, який регулюватиме функціонування Української частини майбутньої Платформи громадянського суспільства. Найбільш складним залишається питання моделі Платформи громадянського суспільства. В найближчий час документ буде обговорюватись спільно з представниками Національної трьохсторонньої соціальної-економічної ради, яка також залучена до цього процесу.


Відбулася зустріч робочої групи з проблем Дунайського регіону

27/06/2010

24 червня 2010 року відбулася зустріч робочої групи (далі Робоча група) з проблем Дунайського регіону, яка створена на базі Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС з Директором Регіональної програми по заснуванню Дунайського центру компетенцій – Даніеллою Шіллі.

ДетальнішеВідбулося засідання Української частини Підкомітету №7

27/06/2010

22 червня в приміщенні Міністерства освіти і науки України відбулося засідання Української частини Підкомітету №7 „Наука та технології, дослідження та розробки, освіта, культура, громадське здоров'я, інформаційне суспільство та медіа” (далі Українська частина Підкомітету №7). Засідання проводив Голова Української частини Підкомітету № 7, перший заступник Міністра освіти і науки України – Б.М. Жебровський.

До участі в засіданні залучились члени Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС (далі Громадська експертна рада). Під час засідання Голова Української частини Підкомітету №7 висловив ідею щодо налагодження інформаційного співробітництва між Українською частиною Підкомітету №7 та Громадською експертною радою.

Окрім того, на засіданні обговорювався стан та подальші кроки щодо виконання домовленостей, досягнутих під час Четвертого спільного засідання Підкомітету № 7 (17 грудня 2009 р., м. Брюссель), а також виконання положень Порядку денного асоціації Україна – ЄС.


Громадськість продовжує відстоювати європейські цінності при підготовці Стратегії національної екологічної політики

25/06/2010

17 червня 2010 року Громадська рада при Міністерстві охорони навколишнього середовища визнала таким, що не відбулося, громадське обговорення проекту Стратегії національної екологічної політики до 2020 року.

Підготовка й ухвалення цього документу є головним в екологічній галузі зобов’язанням в рамках реалізації Порядку денного Асоціації Україна – ЄС на 2010 рік і головною умовою отримання Україною бюджетної підтримки від Європейського Союзу та уряду Швеції в загальному розмірі до 45 мільйонів євро. Громадські екологічні лідери повторно звернулися з відкритим листом до високопосадовців із закликом переглянути процес підготовки та ухвалення Стратегії.

Із текстом Відкритого листа та рішенням засідання Громадської ради при Мінприроди можна ознайомитися на веб-сторінці ВЕГО «МАМА-86».

ВЕГО «МАМА-86» входить до складу Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

Детальніше


Заключна конференція ЄС по Дунайській стратегії

15/06/2010

9-11 червня 2010 року відбулася заключна конференція під егідою ЄС із серії громадських консультацій в процесі розробки Європейської стратегії Дунайського регіону. На ній були присутні представники усіх Дунайських країн, що беруть активну участь у змістовному наповненні Європейської стратегії Дунайського регіону та Плану дій до неї.

Детальніше


Створено робочу групу з розвитку Дунайського регіону

05/05/2010

За ініціативи Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС створено робочу групу з розвитку Дунайського регіону.

До складу групи увійшли провідні та найбільш відомі українські експерти, які вже довгий час займаються проблемами Дунайського регіону та євроінтеграції, а саме – Ольга Мелень («Екологія – Право -Людина»), Олег Рубель («Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України»), Ігор Студенніков, Олег Дьяков («Центр регіональних досліджень»), Зіновій Бройд («Екоресурс»), Олег Лукша («Закарпатське регіональне відділення асоціації міст України»), Ірина Вихристюк («Татарбунарська районна громадська екологічна організація»), Ярослав Кичук («Придунайський центр суспільних ініціатив»), Олександр Волошкевич (Дунайський біосферний заповідник), Наталія Чижмакова («МАМА-86»). Координатором робочої групи обрано Ольгу Мелень.

Детальніше


Київська влада підтримає пропозиції Громадської експертної ради щодо святкування Дня Європи

09/04/2010

КМДА висловила готовність підтримати пропозиції Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС щодо святкування Дня Європи в Києві. З метою забезпечення участі громадських організацій у святкуванні Дня Європи в Україні члени Громадської експертної ради (І.Солоненко, Д.Шульга, І.Кучерів, І.Підлуська, Л.Акуленко) під час проведення оперативної наради в Кабінеті міністрів України 24 лютого висловили ідею, щоб Координаційне бюро європейської та євроатлантичної інтеграції направило офіційного листа про надання організаційного сприяння громадським організаціям у святкуванні Дня Європи в Україні на центральні органи виконавчої влади, Київську та Севастопольську міські адміністрації, обласні адміністрації.

Детальніше


Громадянське суспільство приєднується до переговорів Україна-ЄС

26/03/2010

Сьогодні відбулася заключна частина третього семінару з питань відносин України та ЄС і залучення громадянського суспільства «Відносини України – ЄС: роль громадянського суспільства. Зміни в промисловості та економічна криза в Україні». Організаторами заходу були Європейський Комітет з економічних та соціальних питань та Національна тристороння соціально-економічна рада.

Детальніше

Відбулася перша спільна зустріч Громадської еспертної ради та НТСЕР

18/03/2010

18 березня 2010 року за ініціативи Громадської експертної ради при Українській частині комітету з питань співробітництва між Україною та Європейським Союзом (ГЕР) відбулась перша спільна зустріч з Національною трьохсторонньою соціально економічною радою (НТСЕР).

Детальніше
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine