EN 

Документи Громадської експертної ради

Моніторинг виконання рекомендацій, озвучені на Міжнародній зустрічі експертів "20 Years of Ukraine’s Independence: Reforms and New Challenges at Home and Abroad"

20/07/2012

Результати моніторингу виконання рекомендацій, підготовлені Робочою групою Демократія та Права людини - США і Україна Комісії стратегічного партнерства, що були презентовані під час Форуму "20 років Незалежності України: реформи та нові виклики в країні і за кордоном" (Вашингтон, Центр «Карнегі»).

Програма заходу (англ. мовою)

Результати моніторингу (англ. мовою)


Бриф "Тепловий удар по енергоефективності"

19/06/2012

18 червня у рамках Європейського тижня сталої енергетики у Європейському містечку відбулася експертна толока «ЕнергоНЕефективність: чому ми досі гріємо асфальт?». Під час заходу були презентовані результати дослідження «Дієва державна політика енергоефективності – основа модернізації ЖКГ» та бриф "Тепловий удар по енергоефективності", яке здійснили експерти Громадської експертної Ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

Бриф (укр. мовою)

Бриф (англ. мовою)

Аналітична записка "Дієва державна політика енергоефективності - основа модернізації ЖКГ" (укр. мовою)

Аналітична записка "Дієва державна політика енергоефективності - основа модернізації ЖКГ" (англ. мовою)


Підсумки зустрічі експертів напередодні офіційної зустрічі Робочої групи «Демократія та верховенство права»

09/06/2012

Матеріали виступів, зроблені після Засідання експертів напередодні офіційної зустрічі Робочої групи «Демократія та верховенство права» в рамках українсько-американської Комісії стратегічного партнерства, яке відбулося 15 травня 2012 р. в Національному інституті стратегічних досліджень

Переглянути >>>

Моніторинг виконання рекомендацій українській владі щодо покращення стану демократії у державі

15/05/2012

Громадські експерти зустрілися разом з представниками ДержДепу США та українськими високопосадовцями, щоб обговорити, як виконуються рекомендації українській владі щодо покращення стану демократії у державі.

Це вже друга зустріч, що відбулася у Києві напередодні офіційної зустрічі Робочої групи «Демократія та верховенство права» у рамках роботи Комісії стратегічного партнерства між Україною та США.

Експерти презентували моніторинг виконання рекомендацій, що були розроблені у липні минулого року та визначили необхідні кроки держави у короткостроковій перспективі. Рекомендації торкалися сфери виборчого законодавства, судочинства, прав людини, громадських об’єднань, суспільного мовлення, свободи слова та державних закупівель.

Моніторинг виконання рекомендацій (укр. мовою)

Моніторинг виконання рекомендацій (англ. мовою)

Наслідки прийняття нового Закону про громадські організації (укр. мовою)

Наслідки прийняття нового Закону про громадські організації (англ. мовою)

Прес-реліз

Прес-реліз (англ. мовою)

Робоча доповідь “Перші оцінки передвиборчої ситуації та перспективи” (Ольга Айвазовська)

Робоча доповідь «Неперебірлива криміналізація» (Аркадій Бущенко)

Робоча доповідь «Все ще “паперова” боротьба з корупцією» (Іван Пресняков, УІПП, Олексій Хмара, ТОРО)

Робоча доповідь «(Не)справедливе судочинство. Останні тенденції і закономірності» (Роман Куйбіда)

Робоча доповідь «Середовище для громадянського суспільства» (Максим Лациба)

Робоча доповідь «Суспільне мовлення все ще не мовить» (Наталія Лихачова)

Робоча доповідь «Державні закупівлі все ще можливості для корупції» (Алла Волошина)

Резюме (англ. мовою)

Фотоальбом заходу


Як державній допомозі в Україні віднайти нитку Аріадни?

14/05/2012

В Україні щороку витрачаються мільярди гривень на державну допомогу підприємствам та різним економічним галузям. За підрахунками експертів Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, у 2011 році обсяг державної допомоги становив 57,1 млрд. грн., що складає 4,3 % ВВП. Для порівняння, у країнах ЄС на таку допомогу витрати становлять не більше 1% ВВП.

Детальніше


Як змусити державну допомогу допомагати?

03/04/2012

3 квітня 2012 року відбулася експертна толока «Як змусити державну допомогу допомагати?». Під час заходу були презентовані результати консультативної роботи, підготовленої в рамках проекту «Економічні аспекти Європейської інтеграції України крізь призму виконання пріоритетів ПДА: експертний аналіз, рекомендації та публічна дискусія», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

Політика надання державної допомоги ЄС (укр. мовою)

Бриф "Шкідлива допомога" (укр. мовою)

Бриф "Шкідлива допомога" (англ. мовою)

Консультативна робота "Реформа державної допомоги в Україні" (укр. мовою)

Консультативна робота "Реформа державної допомоги в Україні" (англ. мовою)


Україна посіла 3 місце у рейтингу країн Східного Партнерства щодо реалізації реформ екологічної політики

15/03/2012

Про ситуацію навколо належного екологічного врядування в контексті європейської інтеграції йшлося на експертній толоці «Оцінка реформ екологічної політики у країнах Східного Партнерства», яка відбулася 15 березня 2012 року в агентстві «Укрінформ».

Учасники заходу обговорили стан впровадження реформ екологічної політики в рамках Флагманської ініціативи Східного партнерства (СхП) з належного екологічного врядування в шести країнах СхП та проаналізували основні досягнення і прогалини країн у реформуванні екологічної політики в контексті європейської інтеграції.

Прес-реліз

Прес-реліз (англ. мовою)

Аналітична записка "Належне екологічне врядування в країнах Східного Партнерства: роботи непочатий край" (укр. мовою)

Аналітична записка "Належне екологічне врядування в країнах Східного Партнерства: роботи непочатий край" (англ. мовою)

Тенденції економічного розвитку країн Східного партнерства (СxП) з погляду охорони навколишнього середовища


Угода про асоціацію - цінність, яку можна втратити (аналітична записка)

27/01/2012

Документ підготовлено членами Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва Україна-ЄС, діяльність якої здійснюється у рамках проекту «Платформи аналізу євроінтеграційної політики України», що реалізується в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), який виконується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та проекту «Створення платформи аналізу євроінтеграційної політики України в рамках діяльності Громадсько-експертної ради при УЧК» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та за координації Інституту Євро-Атлантичного співробітництва.

У документі використано інформаційні матеріали, надані Міністерством закордонних справ України.

Аналітична записка "Угода про асоціацію - цінність, яку можна втратити" (укр. мовою)

Аналітична записка "Угода про асоціацію - цінність, яку можна втратити" (англ. мовою)


Міжнародна технічна допомога: ефективне управління чи контроль?

20/01/2012

На початку січня 2012 року з’явилося Розпорядження Президента України № 1/2012-рп, за яким було створено робочу групу з опрацювання пропозицій щодо нормативного регулювання питань вдосконалення залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги (МТД).

Наскільки АП готова реально працювати над вдосконаленням МТД в Україні, чи дане нововведення справді сприятиме забезпеченню прозорості використання міжнародної допомоги, чи навпаки створюється з метою посилення контролю за їхньою діяльністю ресурсів міжнародної технічної допомоги, проаналізувала у своєму експертному коментарі Вікторія Гуменюк, керівник європейської програми ГО «Центр UA».

Коментар (укр. мовою)

Коментар (англ. мовою)


Українські експерти обговорили можливості та переваги європеїзації, міжнародні фахівці навели приклади, як це уже працює у них

15/12/2011

Що означає жити в європеїзованій країні та чому це добре для українців, обговорювали українські та міжнародні фахівці під час експертної толоки «Аргументи європеїзації. Довідник для українця», приуроченої до саміту Україна-ЄС. Експерти навели аргументи якісних змін від європеїзації та представили результати дослідження її наслідків у різних суспільних сферах, намагаючись пояснити складні терміни «копенгагенських критеріїв» звичайними та зрозумілими прикладами для пересічної людини.

Прес-реліз (укр. мовою)

Прес-реліз (англ. мовою)

Результати дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва щодо рівня обізнаності населення та підтримки євроінтеграційного курсу (укр. мовою)

Результати дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва щодо рівня обізнаності населення та підтримки євроінтеграційного курсу (англ. мовою)

Презентація Е. Каса

Фотогалерея заходу

Паспорт Угоди про асоціацію
Аналітична записка

Спільний авіаційний простір з ЄС: як інтегрувати українське небо? (аналітична записка та презентації)

01/12/2011

Аналітична записка "Європеїзація авіапростору України: переваги і проблеми, пов'язані з підписанням Угоди про Спільний авіаційний простір" (укр. мовою)

Аналітична записка "Європеїзація авіапростору України: переваги і проблеми, пов'язані з підписанням Угоди про Спільний авіаційний простір" (англ. мовою)

Бриф "Євроінтеграція України: як не на землі, то хоч у небі?" (укр. мовою)

Бриф "Євроінтеграція України: як не на землі, то хоч у небі?" (англ. мовою)

Презентація І. Коссе

Презентація "Загрози неприєднання України до Спільного авіаційного простору"

Прес-реліз (англ. мовою)Аналітична записка «Імовірність недемократичних виборів висока»

10/11/2011

Експерти підготували аналітичну записку «Імовірність недемократичних виборів висока», авторами якої є Денис Ковриженко, директор правових програм Лабораторії законодавчих ініціатив та Олександр Черненко, голова Правління Комітету виборців України в рамках діяльності Громадської експертної Ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, у якій виклали оцінку законопроекту щодо міжнародних стандартів та проаналізували положення законопроекту, що не сприятимуть проведенню виборів відповідно до демократичних стандартів, а також внесли низку рекомендацій.

Аналітична записка «Імовірність недемократичних виборів висока» (укр. мовою)

Аналітична записка «Імовірність недемократичних виборів висока» (англ. мовою)

Бріф "Останній шанс України" (укр. мовою)

Бріф "Останній шанс України" (англ. мовою)


Заява громадських експертів з євроінтеграції до президента України

20/10/2011

Під час прес-конференції 20 жовтня громадські експерти з євроінтеграції оприлюднили заяву до президента України, у якій закликали владу парафувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС до кінця 2011 року.

Понад 30 представників громадських організацій та аналітичних центрів, які підписалися під зверненням, назвали неприпустимими заяви президента України про можливість відкласти підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Експерти переконані, що непослідовність у діях та заявах влади має низку негативних наслідків, зокрема - ставить під загрозу реалізацію в Україні проєвропейських реформ та відкладає перспективу безвізового режиму з ЄС на невизначений термін.

ЗАЯВА


Аналітична записка «Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник»

20/10/2011

Аналітичну записку «Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник» (автори: І.Газізулін, Л.Лозовий) було представлено під час першої експертної толоки на тему «Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник», що відбулася 14 жовтня 2011 року.

В ній експерти розглянули наслідки інтеграції України до енергетичного простору ЄС, можливості та небезпеки Третього енергетичного пакету для України та досвід його імплементації в країнах членах-ЄС.

Аналітична записка «Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник» (укр. мовою)

Аналітична записка «Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник» (англ. мовою)

Український газовий ринок: європейські правила проти російських апетитів (укр. мовою)

Український газовий ринок: європейські правила проти російських апетитів (англ. мовою)


Рекомендації експертів за результатами засідання напередодні офіційної зустрічі робочої групи "Демократія та верховенство права" в рамках роботи Комісії зі стратегічного партнерства між Україною та США

15/07/2011

Українські та закордонні експерти оприлюднили Моніторинг виконання рекомендацій Саміту, що відбувся 14 лютого 2011 року та був присвячений другому засіданню Комісії зі стратегічного партнерства між Україною та США. Також учасники засідання запропонували короткі дослідження результатів впровадження демократичних реформ президента України В.Ф.Януковича.

Зокрема, доповідачі надали фахову оцінку діяльності нинішньої влади у впровадженні політичних прав та свобод, справедливого судочинства та демократичних стандартів у сфері боротьби з корупцією.

Моніторинг (англ. мовою)

Моніторинг (укр. мовою)

Рекомендації (англ. мовою)

Рекомендації (укр. мовою)


Аналіз досвіду організації виконання угод про асоціацію з ЄС країнами Центрально-Східної Європи та Західних Балкан

07/06/2011

Україна та ЄС мають амбітні плани щодо завершення переговорів по Угоді про асоціацію. І хоча мало хто ставить під сумнів великий політичний символізм, пов’язаний з укладанням Угоди, варто підкреслити надзвичайну важливість успішного виконання Україною завдань, що закладаються у подібний міжнародний договір.

Дана робота ставить за мету надати детальний опис організації процесу виконання зобов’язань в рамках угод про асоціацію, через документи, процеси, інструменти та процедури, що застосовувалися асоційованими країнами у процесі імплементації угод з ЄС та європейської інтеграції.

Дослідження - Повний текст


Недоцільність участі України в Митному союзі Білорусі, Казахстану та Росії: експертна аргументація

24/05/2011

Запеклі дискусії на тему про можливий вступ або не-вступ України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану в публічній площині формують попит на фахові експертні аргументи. В зв’язку з цим актуальним є незалежний та позбавлений політичного забарвлення аналіз з юридичної та економічної точок зору. Питання ціни на газ потребує окремого розгляду та пояснень. Саме на ці потреби орієнтувалися автори данного аналітичного матеріалу.

Аналітична записка (укр. мовою)

Аналітична записка (англ. мовою)
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine