EN 

Громадська експертна рада

Експертна робота Громадської експертної ради

На сьогодні Рада здійснила вже кілька експертних ініціатив, про які варто згадати більш детально. У вересні в рамках роботи Ради було видано аналітичну доповідь “Громадянське суспільство в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС”, у якій запропоновані пропозиції щодо відображення ролі громадянського суспільства у положеннях Угоди на основі аналізу відповідної практики ЄС. Рекомендації були розглянуті на спільному засіданні Ради та Української частини комітету і були рекомендовані для врахування український переговорній делегації щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Іншою ініціативою Ради стало вироблення пропозицій щодо ініціативи ЄС “Східне партнерство”. 3 грудня очікувалося оприлюднення Повідомлення Європейської Комісії щодо Східного партнерства; відповідно, українські експерти ще наприкінці жовтня вийшли зі своїми пропозиціями. Пропозиції були враховані Міністерством закордонних справ України при виробленні офіційної позиції України. Також пропозиції були надіслані у Представництво Європейської Комісії в Україні та до країн-членів ЄС.

Також експерти Ради підготували пропозиції щодо нового практичного інструменту між Україною та ЄС, що має прийти на заміну чинному Плану дій Україна-ЄС. Голова Ради Валерій Чалий представив ці пропозиції під час засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, що відбулося 20 листопада. Відповідно, ці пропозиції були взяті до уваги як українською, так і стороною ЄС у формуванні нового практичного інструменту.

Окрім того, експерти Ради були залучені до розробки Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції на 2008-2011 рр. та Державної цільової програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 рр. Багато експертних пропозицій були враховані у затверджених текстах програм. Серед найбільш цікавих положень, які були запропоновані експертами та знайшли своє відображення у програмах, варто виділити положення про створення Координаційної ради з виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції на 2008-2011 рр., до якої увійшли окремі представники Громадської експертної ради, тобто, представники громадських організацій. Також, за ініціативи експертів Ради, Державний комітет телебачення і радіомовлення розробив проект Порядку проведення конкурсного відбору проектів і програм інформування громадськості з питань європейської інтеграції. Громадські експерти критично оцінили документ та висловили свої пропозиції щодо вдосконалення тексту. Після врахування громадських пропозицій 30 жовтня уряд своєю постановою № 956 затвердив Порядок проведення конкурсного відбору проектів і програм інформування громадськості з питань європейської інтеграції, розроблених громадськими організаціями. Ця постанова створює прецедент фінансування проектів громадських організацій, спрямованих на виконання державної програми, з бюджету тієї ж програми. Одночасно, громадські експерти були залучені до розробки Типового положення про конкурсну комісію з відбору проектів і програм інформування громадськості з питань європейської інтеграції, розроблених громадськими організаціями. Представники громадських організацій також будуть залучені до конкурсного відбору проектів.

Експерти Ради долучилися й до вироблення пропозицій щодо фінансування з боку ЄС щодо України на період 2011 - 2013 рр., а саме - Національної індикативної програми ЄС щодо України на період 2011-2013 рр. - документу, що визначає фінансування ЄС щодо України протягом даного періоду в рамках Європейського інструменту сусідства і партнерства.
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine