EN 
01-02-2018

В ЄС набрав чинності новий кодекс поведінки єврокомісарів

Представництво Європейського Союзу в Україні

31 січня Єврокомісія прийняла новий кодекс поведінки єврокомісарів. Про підготовку такого кодексу раніше заявив Президент Юнкер у своїй промові про стан союзу. Нові правила кодексу поведінки для єврокомісарів встановлюють найвищі етичні стандарти в Європі.

Основні положення вдосконаленого кодексу поведінки:

- Новий кодекс поведінки розширює з 18 місяців до двох років період, протягом якого колишні єврокомісари не можуть займати посади в приватних структурах, відповідно до пропозиції Президента Юнкера від листопада 2016 року. Для Президента Єврокомісії цей період становить три роки.

- Новий кодекс поведінки вперше визначає, що таке “конфлікт інтересів”. Також він встановлює принцип, відповідно до якого Єврокомісари не лише мають уникати конфлікту інтересів, але й ситуацій, які можуть виглядати як такий конфлікт.

- Єврокомісари матимуть декларувати інвестиції понад 10 тис. євро, незалежно від можливості конфлікту інтересів. У випадку виникнення конфлікту інтересів щодо якогось із активів єврокомісара, Президент зможе вимагати їх вилучення або розміщення в сліпий трастовий фонд.

- Кожні два місяці буде публікуватись інформація щодо транспортних витрат кожного єврокомісара. Вперше такі дані стануть публічними в лютому 2018 року.

- У виконанні кодексу Коледжу допомагатиме новий Незалежний етичний комітет з посиленим статусом.

- 7 лютого Європарламент має погодити оновлення Рамкової угоди між Європейським Парламентом та Єврокомісією. В результаті, єврокомісари можуть брати участь у виборах до Європарламенту як кандидати без потреби брати відпустку, відповідно до пропозиції Президента Юнкера від листопада 2016 року.Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 185

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 79

Всього голосів: 933


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine