EN 
15-12-2017

Підписано Спільну декларацію щодо законодавчих пріоритетів ЄС на 2018-2019 роки

Представництво Європейського Союзу в Україні

Сьогодні Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер підписав нову Спільну декларацію щодо законодавчих пріоритетів ЄС на 2018-2019 роки. Також документ підписали Президент Європейського Парламенту Антоніо Таяні та Прем’єр-міністр Естонії – країни, яка наразі головує у Раді ЄС, – Юрі Ратас.

Декларацією визначено 31-у нову законодавчу пропозицію, що їх представила до розгляду Єврокомісія. Європарламент та Рада ЄС розглянуть ці пропозиції першочергово для подальшого ухвалення або вагомого поступу у цьому напрямі до виборів у Європейський Парламент, які відбудуться 2019-го року.

«Від часу своєї виборчої кампанії у 2014 році, – зазначив Юнкер, – я наполягав, що за моєї каденції і аж до кінця мандату в 2019 році Європейська Комісія серйозно опікуватиметься справами, які дійсно мають неабияке значення для громадян, а також приноситиме позитивні результати, на які чекають люди. Я дуже радий, що й досі можу розраховувати на Європарламент і Раду ЄС, як на союзників у цій роботі. Спільна декларація щодо законодавчих пріоритетів ЄС є нашою обіцянкою не розводити пустопорожніх балачок. Цей документ – наше зобов’язання працювати завзято протягом наступних півтора року, аби віднайти конкретні рішення у зв’язку з тими проблемами, з якими зіштовхнулася Європа, та залишатися згуртованими в інтересах європейців».

Підписавши Спільну декларацію, очільники трьох інституцій ЄС погодилися приносити позитивний порядок денний задля більш інклюзивного і згуртованого Союзу; також у такий спосіб вони зобов’язалися підготувати нову програму фінансового розвитку на період після 2020 року, яка забезпечуватиме належний баланс між політикою ЄС в інтересах громадян.

Спільною декларацією визначено сім пріоритетних сфер, а саме:
1. кращий захист безпеки наших громадян;
2. реформування та розвиток нашої міграційної політики у дусі відповідальності й солідарності;
3. створення нових робочих місць, активізація економічного зростання та інвестицій;
4. розв’язання проблем соціального аспекту Європейського Союзу;
5. виконання зобов’язань із впровадження сполученого Єдиного цифрового ринку;
6. досягнення нашої цілі щодо амбітного Енергетичного союзу та прогресивної політики у сфері змін клімату;
7. подальший розвиток демократичної законності на рівні Євросоюзу.

Також три високопосадовці погодилися й надалі бути відданими спільним європейським цінностям, демократії та верховенству права; зобов’язалися дотримуватися продуманої, відкритої та справедливої торговельної політики; боротися проти податкового шахрайства та ухиляння від сплати податків; гарантувати соціальний захист та соціальні права, як це визначено у Засадничих принципах із соціальних прав; робити внесок у стабільність, безпеку та мир; гарантувати високий рівень захисту даних, цифрових прав і етичних стандартів у сфері штучного інтелекту та робототехнічного устаткування.

Окрім того, вони погодилися працювати над усіма невиконаними пропозиціями зі Спільної декларації на 2017 рік, а також над законодавчими пропозиціями, що містяться у Робочій програмі Єврокомісії 2018 року.

Контекст

15 березня 2016 року три європейські інституції погодили Міжвідомчу угоду з поліпшення законотворчої діяльності, що ґрунтується на пропозиції Європейської Комісії, представленої у Програмі дій з кращого регулювання від травня 2015 року. Ця Угода встановлює зміни у всьому циклі нормотворчої діяльності – від консультацій та оцінки впливу до ухвалення, впровадження та оцінювання законодавства ЄС. Згідно з Угодою, інституції повинні погодити ключові теми, включаючи спрощене виконання чинних законів, яким законодавці мають надати пріоритет.

Відтепер щороку Рада ЄС, Європейський Парламент і Європейська Комісія обговорюють законодавчі пріоритети ЄС та разом погоджують ключові пріоритети на прийдешні роки, які містяться у щорічній Спільній декларації. Це дозволяє їм тісніше співпрацювати над розв’язанням великих проблем, що можуть постати у майбутньому.

Першу Спільну декларацію було підписано у грудні 2016 року.Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 77

Всього голосів: 929


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine