EN 
13-12-2017

Президенти Польщі та України вшанували пам'ять жертв НКВС у Харкові

Польське Радіо

Президенти Польщі та України почали зустріч у Харкові з покладання вінків до Меморіалу жертв тоталітаризму.

Анджей Дуда прибув в Україну. Спільно з Петром Порошенком президент Польщі вшанував пам'ять польських офіцерів, вбитих співробітниками НКВС і похованих на Цвинтарі жертв тоталітаризму в Харкові. Зокрема, президенти поклали вінки до Меморіалу жертв тоталітаризму в харківському Лісопарку.

Там спочивають останки 4302 польських жертв. Абсолютна більшість з них – це в’язні концтабору НКВС у Старобільську, серед них є 8 генералів. З польськими офіцерами у могилах лежать також приблизно 2,8 тис. жертв сталінського терору 1937-1938 років.

Далі у програмі візиту польського президента у Харкові – перемовини з президентом України Петром Порошенком та представникам спостережницької місії ОБСЄ на сході. Президенти Польщі та України обговорять безпекові питання у зв’язку з ситуацією на сході України та двосторонні відносини.
Анджей Дуда та Петро Порошенко спільно вшанували пам’ять польських солдатів, вбитих у 1940 році НКВС та похованих на Цвинтарі жертв тоталітаризму у Харкові. Президент Дуда зустрінеться теж з поляками, котрі живуть у Харківській області.

На думку українських експертів, цей візит польського президента може стати першим кроком у напрямку поліпшення відносин між двома країнами.

Взаємини між Варшавою та Києвом останнім часом погіршилися і їм потрібне «перезавантаження». Таку думку щораз частіше висловлюють експерти в Україні.
На думку політолога Володимира Горбача, безпосередні перемовини на високому рівні між Анджеєм Дудою та Петром Порошенком дають шанс на вихід з нинішньої складної ситуації. Володимир Горбач додає, що усі попередні спроби – як у випадку президентських комісій, так і у випадку контактів між Інститутами національної пам’яті - виявилися марними.

За словами голови Кабінету президента Польщі Кшиштофа Щерського, Варшава негативно сприймає стан нинішніх відносин з Києвом. У квітні Український інститут національної пам’яті заборонив проведення пошукових робіт та ексгумацій останків польських жертв, котрі спочивають в Україні. Це була реакція на розбирання пам’ятника воякам УПА у Грушовичах неподалік Перемишля. У відповідь на дії України дипломатичне відомство у Варшаві склало перелік осіб, яким заборонений в’їзд до Польщі.

У розмові з Польським радіо Кшиштоф Щерський зверну увагу, що не були виконані рішення листопадового засідання Консультативного комітету президентів Польщі та України. Зокрема передбачалося скасування заборони на пошукові роботи та увічнення місць пам’яті Інститутом національної пам’яті Польщі на території України.

«Ми дуже цим розчаровані. Президент буде говорити про це дуже відверто та суворо. Не йдеться про історичну політику, адже дискусія істориків – це одне, а зовсім інше – це обов’язок, який належить кожній державі в європейській цивілізації, тобто це дозвіл на ексгумації та гідне поховання жертв», - наголосив міністр.Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 77

Всього голосів: 929


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine