EN 
13-09-2017

Подолання викликів для незалежних медіа в країнах Східного партнерства

Представництво Європейського Союзу в Україні

13 вересня 2017 року в Києві пройде Друга медіа-конференція Східного партнерства. Під час заходу основну увагу учасники приділять питанню дедалі більших викликів, з якими стикаються журналісти в східних країнах-партнерах ЄС.

В конференції візьмуть участь 350 працівників медійної сфери та донори з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова, України, а також країн-членів ЄС та інших країн. Це унікальна платформа, де учасники мають визначити наявні перешкоди до створення здорового медіа-середовища, обговорити шляхи їх подолання та виявити, яким чином Європейський Союз та інші донори можуть найкраще підтримати незалежних журналістів в цих країнах.

Європейський комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнес Ган у відеозверненні наголосив, що “свобода думки є одним із фундаментів, на якому збудовано Союз. Ми віримо, що впливова та незалежна преса є основою для успішного суспільства в будь-якій країні світу. Сьогоднішня конференція чітко показує важливість більш тісної співпраці ЄС з країнами-партнерами в питанні плюралізму та незалежності медіа”.

За організацію заходу відповідає Європейська Комісія спільно з Європейською службою зовнішньої дії та за підтримки Уряду України.

Впродовж останніх десятиліть Європейський Союз виділив та витратив близько 30 млн. євро на підтримку ініціатив в сфері медіа в східних країнах-партнерах. Незалежні журналісти є ключовою умовою для розвитку демократичного суспільства. Європейський Союз й надалі підтримуватиме розвиток вільного, незалежного та плюралістичного медійного простору в сусідніх країнах.

Учасники конференції розглянуть, з яким тиском доводиться стикатися працівникам медійної сфери в країнах Східного партнерства. Вони обговорюватимуть можливі рішення для досягнення економічної стабільності у виробництві новин та сюжетів. Також серед тем - наявні складнощі в реформуванні сектору громадського мовлення.

Зокрема, учасники конференції розглянуть методи досягнення більшої стабільності медіа та способи допомоги журналістам у професійному зростанні. Крім того, учасники обговорять питання дезінформації та поширення упередженої та неправдивої інформації в соціальних мережах. Основну увагу приділять тому, як медіа можуть підвищити рівень критичного мислення в суспільстві.

Напередодні конференції Європейський фонд підтримки демократії (The European Endowment for Democracy, EED) поділиться своїм досвідом в підтримці незалежних медіа в країнах Східного партнерства. Основна увага - на ролі незалежних медіа в контексті швидкозмінної політичної ситуації та перехідного період у розвитку суспільства.

Європейський фонд підтримки демократії - це приватна організація, що надає гранти та яку фінансують країни-члени ЄС та європейські інституції.

Другу медіа-конференцію Східного партнерства проводять напередодні П’ятого саміту Східного партнерства, який пройде в Брюсселі в листопаді 2017року. Результати дискусій та практичні рекомендації цієї конференції стануть основою для подальшого обговорення під час саміту.Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 185

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 79

Всього голосів: 933


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine