EN 
12-07-2017

Дослідження: ЄС не відбере у Польщі працівників з України

Польське Радіо

Згідно з дослідженням, 58% українців не планують їхати на роботу в інші ніж Польща країни ЄС.

Європейський Союз не відбере у Польщі працівників з України. Про це свідчать результати дослідження київського фонду «Демократичні ініціативи».

Від червня громадяни України можуть подорожувати до країн ЄС без віз. Протягом кожних півроку вони можуть перебувати на терені Спільноти упродовж 90 днів.

Дослідження «Безвізова система для України», проведене серед 2 тис. осіб, показало, що 58% українських громадян не планують їхати в інші країни ЄС.

«Для громадян з-за східного кордону Польща продовжує бути країною номер один», - коментує результати дослідження Лукаш Козловський з організації «Працедавці Польщі». Причин є декілька. По-перше, пом’якшення візового режиму стосується виключно подорожей з туристичною метою, відвідин родини або ведення підприємництва і воно не надає дозволу доступу до ринку праці. «Польща має у цій справі величезну перевагу, адже українці можуть працювати в країні легально», - наголосив Козловський.

Він додав, що незаконна робота у Польщі є дуже ризикованою. Він нагадав, що відразу після вступу Польщі до ЄС, люди могли вільно подорожувати з туристичною метою, але ринок праці був закритими, крім, зокрема, британського ринку. Траплялися численні порушення, для поляків відкривали трудові табори.

Українці не хочуть опинитися у такій ситуації. Крім того, українська влада намагається відмовляти українців від наміру працювати незаконно. У випадку, якщо українці будуть масово працевлаштовуватися у Німеччині або інших країнах Західної Європи, існує можливість, що безвізовий рух буде призупинено. Угоди містять положення про безпеку і українська влада дбає про те, аби безвіз не використовували як вікно для переїзду на Захід.

У тому, що Євросоюз не відбере у Польщі працівників з України, переконаний також експерт групи «Pracuj» Лукаш Марціняк. Він наголосив, що польський ринок праці стає все більш конкурентоспроможним щодо ринків старої Європи. У польських підприємствах збільшуються не тільки зарплатні, але й інші виплати працівникам. Це бачать як польські працівники, котрі, повертаються з еміграції до країни і знаходять добре опалу чану роботу, але бачать це теж українці, для яких польський ринок праці є дуже привабливим.

Український аналітичний центр передбачає, що до кінця цього року громадян України, які працюють у Польщі, буде вже 2 млн. Це удвічі більше, ніж торік. У 2016 році українцям було видано понад мільйон заяв про намір доручити виконання роботи.Коментарі:


Saterj  |  21-07-2017
Я вивчав комп'ютерні науки в Польщі, і я можу рекомендувати. Перевірте себе цю сторінку з університетами в Польщі. http://www.ukraina.uczelnie.pl/kierunek/Informatyka/index.php?s=119


Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 185

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 79

Всього голосів: 933


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine