EN 
06-04-2017

Заява Європейського Союзу та Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по завершенню місії щодо реформи системи охорони здоров’я в Україні

Представництво Європейського Союзу в Україні

Тижнева багатопрофільна місія ознайомилась з розмаїтими аспектами реформи системи охорони здоров’я, включаючи фінансування охорони здоров’я, первинну медичну допомогу, лікарські засоби та громадське здоров’я.

Народ України заслуговує на повноцінний доступ до якісної медичної допомоги та профілактики захворювань. Сьогодні сфера охорони здоров’я знаходиться у важкому стані. Очікувана тривалість життя є однією з найнижчих в Європі. Для значної частини населення звернення до медичних закладів несе фінансові ризики та навіть може призвести до збідніння. Якість допомоги, що надається, – низька; також відсутня справжня культура профілактики захворювань. Люди, громади, громадянське суспільство і медична спільнота вимагають реформ. Таким чином збереження старої системи – неможливе.

Необхідна повна та термінова трансформація. В України є реальна можливість запровадити системні зміни. Поточного тижня ми побачили політичну підтримку реформи охорони здоров’я з боку уряду, й зокрема, Прем’єр-міністра В. Гройсмана та виконувачки обов’язків Міністра охорони здоров’я У. Супрун. Ми підтримуємо їхні спільні зусилля.

Хотілося би звернути увагу на дві сфери цієї комплексної реформи: громадське здоров’я та фінансування системи охорони здоров’я.

Ми визнаємо необхідність трансформації системи забезпечення громадського здоров'я в Україні, що також відповідає Угоді про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Ця Угода містить важливі положення щодо громадського здоров’я, які прямо стосуються громадян України, а саме:

- Про розбудову ефективної системи профілактики хронічних захворювань, які є найбільшою причиною смертності в Україні, та інфекційних захворювань, які й досі значно поширені в Україні;
- Про посилення системи епідеміологічного нагляду і готовності реагувати на епідемії та інші кризові ситуації в сфері охорони здоров’я;
- Про інвестування в сферу громадського здоров'я і профілактики для ефективного використання ресурсів і підвищення тривалості та якості життя населення.

Міністерство вже провело важливу роботу для реалізації цих положень, зокрема, створено сучасний Центр громадського здоров’я. На наступному етапі потрібно рішуче впроваджувати цю нову політику. Ми готові надавати підтримку в цьому напрямі.

Із задоволенням повідомляємо, що вчора Кабінет Міністрів України затвердив ключовий законопроект «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» для подання до Верховної Ради України. Цей законопроект дозволить адаптувати європейський досвід в сфері фінансування системи охорони здоров’я до українських реалій. Він закладає основи сучасної системи охорони здоров’я, яка працює для людей та надає повний спектр послуг високої якості, – як лікування, так і профілактики. Цей крок показує, що уряд відданий принципам універсального охоплення медичними послугами, що є важливою Ціллю сталого розвитку. Завдяки цьому ніхто не залишиться без допомоги.

Без прийняття законопроекту неможливо покращити якість послуг, знизити фінансовий тягар для пацієнтів та здійснити перерозподіл коштів для забезпечення більш ефективного надання послуг. Всі погляди зараз звернені до Верховної Ради, яка повинна прийняти цей важливий законопроект. Це дозволить Україні запустити систему охорони здоров’я 21 століття.

В будь-якій країні процес проведення реформи охорони здоров’я проходить важко. Реформа вимагає лідерства та консенсусу між політичними силами. Вона передбачає фінансові ризики, а також соціальні, професійні та навіть культурні зміни.

Важко уникнути скептичних та недоброзичливих оцінок. Тому ми закликаємо уряд України неухильно дотримуватися курсу на продовження цих історичних змін, які приведуть до більшої інтеграції до Європейського Союзу та міжнародної спільноти.

Реформа охорони здоров’я пов’язана з децентралізацією та відображає демократизацію в сфері охорони здоров’я. Її успіх значно залежить від залучення громадських організацій та місцевих громад. Сподіваємося на їхню співпрацю у реалізації цієї важливої реформи.

Ми бажаємо вам успіху та залишаємося поруч як вірні партнери на цьому шляху до змін.Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 77

Всього голосів: 929


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine