EN 
04-04-2017

ПРООН

Держенергоефективності активізує роботу з ПРООН в Україні у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики

Урядовий портал

Підвищення рівня енергоефективності та збільшення частки «зеленої» енергії в енергобалансі країни залишається одним із стратегічних завдань Програми розвитку ООН в Україні. Про це йшлося на зустрічі Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергія Савчука із заступником Директора ПРООН в Україні Блертою Челою, яка відбулася 3 квітня.

У ході розмови Сергій Савчук розповів про нещодавні законодавчі здобутки у сфері енергоефективності, а саме – прийняття Парламентом у другому читанні закону щодо продовження впровадження ЕСКО-механізму для термомодернізації будівель бюджетної сфери. Відтепер усі зацікавлені в утепленні шкіл, дитсадків, лікарень матимуть всі законодавчі підстави для укладання ЕСКО-договорів, ще й через систему електронних закупівель PROZORRO.

Також Агентство працює над запровадженням систем енергоменеджменту в бюджетній сфері. Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України, підготовлений Держенергоефективності, схвалено Урядовим комітетом і вже готується до розгляду на засіданні Уряду.

«У своїй роботі ми активно залучаємо до співпраці урядовців, представників парламентського корпусу, експертного та бізнес-середовища. Саме завдяки плідній роботі усіх зацікавлених сторін у нас багато напрацювань. Втім, ми продовжуємо рухатися далі», - відзначив Сергій Савчук та розповів про ініціативи у сфері заміщення газу та розвитку відновлюваної енергетики.

У свою чергу, Блерта Чела разом з колегами з проектів ПРООН в Україні «Енергоефективність у громадських будівлях» та «Секретаріат та Експертний Хаб з енергоефективності» поінформувала про коротко- та середньострокові напрями роботи.

Блерта Чела також підкреслила, що наразі ПРООН в Україні визначається із довгостроковою стратегією дій та окреслює пріоритетні сфери роботи, де Україна потребує найбільшої підтримки.

Загалом сторони домовилися щодо необхідності обміну баченнями подальших спільних дій, зокрема, у таких напрямах: поширення ЕСКО-механізму, запровадження систем енергоменеджменту у бюджетній сфері, розвиток фінансових інструментів залучення інвестицій у проекти «чистої» енергії тощо.Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 77

Всього голосів: 929


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine