EN 
16-02-2017

Українці матимуть свою початкову школу у Лігниці

Польське Радіо

При Комплексі загальноосвітніх шкіл №4 у місті Лігниця неподалік Вроцлава відкриють початкову школу для української меншини. Мер Лігниці був проти її створення, однак місцеві депутати підтримали цю ініціативу. Класи налічуватимуть від декількох до кільканадцяти учнів. Про це пише «Gazeta Wrocławska».

Українська меншина завжди була важливою частиною жителів міста Лігниця. У місті вже багато років працює Комплекс загальноосвітніх шкіл №4 ім. Богдана-Ігоря Антонича з українською мовою навчання.

«На останній сесії депутати підтримали постанову, що передбачає відкриття ще однієї початкової школи у місті. Вона працюватиме у Комплексі загальноосвітніх шкіл №4 по вулиці Тарас Шевченка», - сказав речник мера Лігниця Аркадіуш Родак. «Це буде найменша у місті школа з класами, що налічуватимуть від декількох до кільканадцяти учнів», - додав він.

«Впродовж останніх місяців до Польщі та Лігниці приїхало багато українців. Ця школа – це шанс не тільки для української меншини, але також для розвитку Лігниці», - сказав голова Лігницького відділу Об’єднання українців у Польщі Богдан Пецушок.

Українська меншина із радістю зустріла ухвалене депутатами рішення. Українці наголосили, що місто вже багато років підтримує їх у збереженні українських традицій та культури.

«Завдяки цій школі до Лігниці приїде більше українців, котрі хотітимуть жити і виховувати своїх дітей саме тут», - сказав Юрій Павлищи з гуртка ОУП у Лігниці.

У Польщі небагато подібних шкіл із українською мовою навчання. Серед іншого, вони працюють в Ґурові-Ілавецькому та Бартошицях (Вармінсько-Мазурське воєводство), Перемишлі (Підкарпатське воєводство) та у Білому Борі (Західнопоморське воєводство).

За даними управлінь праці, до Нижньосілезького воєводства у 2016 році приїхали на роботу 121,7 тис. іноземців. 119,5 тис. з них – українці. У Вроцлаві минулоріч працювали 62,4 тис. українців, а у Свідниці – 18,6 тис. На третьому місці – Олава: у цьому повіті працює 5,5 тис. громадян України.Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 77

Всього голосів: 929


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine