EN 

Учасники саміту "Східного партнерства" пропонують Україні та Росії посередництво

Інна Завгородня | Deutsche Welle

Представники кількох колишніх радянських республік та низка країн ЄС під час саміту "Східного партнерства" у Празі закликали Росію відвести війська від українського кордону.

Лідери та високопосадовці Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови, а також України та низки країн ЄС закликали Росію відвести війська від українського кордону, а також висловилися на підтримку проведення в Україні вільних і справедливих президентських виборів, повідомляє у п'ятницю, 25 квітня, інформаційне агентство ap. Ця заява була зроблена під час ювілейного саміту до п'ятиріччя "Східного партнерства", котрий розпочався 24 квітня у Празі.

Представники Білорусі, на яку також поширюється "Східне партнерство", до дводенного саміту не долучилися. Євросоюз був представлений на саміті президентами Австрії, Литви, Польщі, Словаччини, Чехії, а також єврокомісаром з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле та віце-прем’єр-міністром Швеції Яном Бйорклундом, повідомляє reuters. Від України у саміті брав участь в. о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця.

Пропозиція посередництва

Як заявив президент Чеської республіки Мілош Земан, котрий очолював саміт у Празі, відведення Росією військ від українського кордону, яке учасники зустрічі одноголосно порадили здійснити Москві, стало би мирним жестом, спрямованим на деескалацію кризи. Учасники саміту також порадили Україні пришвидшити процес запровадження децентралізації влади, розповів чеський президент.

Окрім того, за словами Земана, президенти та представники чотирьох колишніх радянських республік та шести країн ЄС запропонували виконати посередницьку роль у конфлікті між Україною та Росією. Однак передумовою для цього має бути згода на таке посередництво обох сторін конфлікту, наголосив чеський президент після закінчення саміту, повідомляє агентство dpa. Нагадаємо, що обговорення кризи в Україні стало провідною темою під час дводенного саміту "Східного партнерства".Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 77

Всього голосів: 929


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine