EN 

У Миколаєві відбувся VІ Конгрес Української асоціації європейських студій

Анна Ліханова | Європейський Простір

«Сучасні методики викладання і дослідження європейських студій: міжнародний та український досвід» - такою була тема цьогорічного Конгресу Української асоціації європейських студій, що проходив 18-19 жовтня у Чорноморському державному університеті імені Петра Могили.

У Конгресі брали участь високоповажні гості: Депутат Європарламенту у відставці, професор європейських студій університету Ворвік (Велика Британія) Христина Одді, викладач європейських студій фундації Роберта Боша (Німеччина) Валеріо Трабанта.Також на заході були присутні почесні гості: голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов, Миколаївський міський голова Володимир Чайка, президент УАЄС Роман Петров, начальник управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Валерій Мельниченко, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Олександр Малікін, Сергій Січко, директор Миколаївського муніципального колегіуму та ректор ЧДУ імені Петра Могили Леонід Клименко.

Українська асоціація Європейських студій – учасниця Світової асоціації Європейських студій ECSA-World, національна асоціація фахівців з європейської інтеграції, яка реалізує ряд масштабних проектів у галузі євростудій. Була створена у 2006 році за ініціативи учасників міжнародних семінарів і конференцій з євростудій, які проходили у 2005-2006 роках за підтримки Європейської Програми Міжнародного фонду "Відродження".Саме в жовтні цього року представники Європейських студій, за словами Романа Петрова, вирішили «подорожувати Україною, як Сковорода». Чорноморський державний університет став місцем проведення цього заходу не випадково, адже він є інноваційним університетом, де незабаром вперше буде проведена зустріч
усіх грантерів програми імені Жана Моне.

Христина Одді була депутатом у Європарламенті протягом 10 років, є фахівцем у галузі трудового права, а зараз є викладачем євростудій у британському університеті. У своєму виступі пані Христина акцентувала на можливостях для студентів та наукових діячів у рамках програми ERASMUS MUNDUS та програми Leonardo da Vinci. Також пані Одді говорила про необхідність підвищення якості освіти у галузі IT, дистанційного навчання, другої освіти тощо. «Людина, яка розмовляє однією мовою, подібна до тої людини, яка не розрізняє кольорів».У свою чергу Валеріо Трабанта розповів про методику викладання європейських студій, структуру європрограм та їхні особливості в різних країнах Євросоюзу. Також гість зазначив про сучасні теми досліджень європейських студій, серед них зокрема:
- Європейська фінансова криза (економічний розвиток з урахуванням помилок минулого)
- В галузі історії (співпраця країн світу на сучасному етапі в історичному розрізі)
- В галузі культури (контакти між людьми, в т.ч. вплив футболу на культурну взаємодію)
- В галузі правознавства (євроінтеграція, питання міжнародних угод, асоціацій).

Також учасники Конгресу надали широку інформацію про можливості працевлаштування для тих, хто навчався в країнах ЄС.Окреме тематичне обговорення в рамках зустрічі торкалося сучасного стану і перспектив викладання і дослідження європейських студій у світлі реформи вищої освіти в Україні, найкращого досвіду і практик викладання і дослідження європейських студій в Україні та за кордоном. Для учасників був проведений тренінг з активних методик викладання європейських студій та було презентовано програму ім. Жана Моне.


Детальніше про УАЄС можна дізнатися на сайтіДодати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 528

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 134

Мені байдуже

 — 76

Всього голосів: 921


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine