EN 

Експерти представили Індекс європейської інтеграції для країн Східного партнерства: Україна - третя

Європейський Простір

30 листопада у Познані в рамках третього Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за ініціативи Міжнародного фонду "Відродження" відбувся окремий захід, на якому було представлено Індекс європейської інтеграції для країн Східного партнерства.

Кожна з 6 країн Східного партнерства була оцінена відповідно до 3-х критеріїв - менеджменту (management), наближення (approximation), що демонструє наскільки країна виконує вимоги ЄС та відповідає його принципам, а також зв'язку (linkage), що відображає багаторівневий та секторальний вимір європейської інтеграції. Відповідно до кожного критерію країни Східного партнерства було оцінено за низкою показників щодо реформування тих чи інших сфер.

Незважаючи на те, що Україна протягом тривалого часу вважалася лідером серед країн Східного партнерства, відповідно до індексу, вона посідає лише 3-тє місце після Молдови та Грузії. Так, Молдова продемонструвала найкращі показники за критеріями наближення та зв'язку, та стала другою у менеджменті. Грузія, що у загальному рейтингу посіла 2-ге місце, є першою за показниками менеджменту, наближення - другою та зв'язку - третьою. Україна, відповідно, за критеріями менеджменту та наближення посідає третє місце, та є другою за показниками зв'язку. 4-те, 5-те та 6-те місця займають, відповідно, Вірменія, Азербайджан та Білорусь.
Директор Європейської програми Міжнародного фонду "Відродження" Ірина Солоненко представила учасникам заходу дослідження, а також пояснила принципи оцінювання країн за тими чи іншими показниками. Вона також звернула увагу на несподівані та цікаві дані. Так, Україна - одна з найбільш успішних країн в контексті "зв'язку", проте не демонструє подібних хороших результатів на рівні проведення національних реформ. Цікавим також є те, що Білорусь демонструє найвищі показники у сфері навколишнього довкілля.

Леонід Літра, експерт IDIS Viitorul відзначив, що наступні індекси будуть ще цікавішими, оскільки можна буде спостерігати динаміку просування або ж його відсутності. За словами експерта, результати дослідження можна використовувати для тиску на національний уряд, а також у відносинах з Європейським Союзом, демонструючи успішність своїх реформ. Л. Літра також відзначив, що результати стали вкрай несподіваними для представників Молдови, яка посіла 1-ше місце.
Тамара Патарая, Кавказький інститут миру, демократії та розвитку, Грузія, зауважила, що індекс демонструє "проблеми у сфері демократії" в Грузії та дає змогу донести до влади, що саме потрібно покращити та реформувати у цій сфері. Така можливість, на переконання експерта, є особливо важливою з огляду на майбутні вибори, що відбудуться у 2012 році.

Індекс європейської інтеграції країн Східного ПартнерстваДодати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 528

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 134

Мені байдуже

 — 76

Всього голосів: 921


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine