EN 
01-09-2015

Справи Сєнцова і Кольченка - показник беззаконня і свавілля російської влади

Переклад - Миньо Христина для Європейського простору

Путінська "диктатура закону" перетворилася у свавілля російської влади.

Коли Володимир Путін вперше став президентом Росії, наприкінці 90-х, він обіцяв здійснити те, що він називав "диктатурою закону". Це незграбна фраза, але її зміст був чіткий: навести порядок в бурхливих 90-х рр. заради панування закону.

Багато застарілих законів радянських часів були переписані та модернізовані під керівництвом Путіна. Але як виявилося, закон став лише інструментом в руках деспота. Путін йшов шляхом своїх попередників у Кремлі, які використовували поліцію та суд, щоб карати своїх ворогів та інакодумців. Сьогодні це один з глибоких провалів у правлінні Путіна - встановлення верховенства права є нездійсненною мрією.

Останнім прикладом є винесення вироку російським військовим судом від 25 серпня Олегу Сенцову. Олег Сенцов, 39-річний режисер, який засуджений до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у тероризмі на Кримському півострові. Сенцов брав активну участь у протестах проти Віктора Януковича.

Сенцов не визнав себе винним за звинуваченнями з боку російської прокуратури, ті закидали йому створення радикальної націоналістичної групи в Криму та підпал офісів прокремлівських організацій.
Інший кримський активіст, Олександр Кольченко, еколог, був засуджений до 10 років в якості спільника. Судовий процес був відзначений порушеннями. Головний свідок звинувачення відмовився від своїх слів в залі суду і заявив, що його докази були отримані під тиском. Сенцов сказав, що його змушували зізнатися, але він відмовився. "Я не збираюся благати про поблажливість", - заявив він. "Все і так вже ясно. Суд окупантів не може бути справедливим по своїй суті". Після того, як головуючий суддя зачитав вирок і запитав пана Сенцова і Кольченка, чи вони зрозуміли вирок, двоє чоловіків, які стояли в клітці підсудних, почали співати гімн України, як і багато хто під час акції протесту проти президента торік.

Суворі вироки були явно політичними, метою яких було показати що буде з тими, хто не згідний із захопленням Криму. Це використання закону в якості зброї навряд чи поодиноке. Закон був використаний проти музикантів Pussy Riot, панк-рок групи, які влаштували короткий протест проти Путіна в центрі Московського собору і були відправлені до в'язниці. Інших хто випробовував Путіна, спіткала та ж доля. У той же час, Путін підписав нові закони, що дають владі широку свободу для тиску та можливість закрити такі організації, які захищають права людини або спостерігають за виборами. Вони так само застосовуються до осіб, які «перейшли дорогу» Путіну.

Всі вони відображають сумну істину, Росія не змогла домогтися верховенства закону, а замість цього там відбувається свавілля влади «боса».Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 532

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 137

Мені байдуже

 — 77

Всього голосів: 929


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine