EN 

Концепція створення Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС

Національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства

Організації громадянського суспільства України, що входять до Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (далі — Нацплатформа), мають намір взяти активну участь у створенні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (далі — ПГС). Дана інституція створюватиметься згідно статей 469 та 470 Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, підписаною у Брюсселі 21 березня 2014 року.

Нацплатформа протягом останніх п’яти років ефективно представляє інтереси українського громадянського суспільства у відносинах з Європейським Союзом та його інституціями, репрезентує громадянське суспільство у всій його різноманітності. Лідируюча роль Нацплатформи в підтримці регулярного громадського діалогу Україна-ЄС офіційно визнана інституціями Євросоюзу.

Нацплатформа структурована у відповідності із форматом офіційної взаємодії ЄС із країнами Східного Партнерства, в тому числі з Україною, — має відповідні тематичні робочі групи, із тривалим досвідом функціонування, володіє належним експертним потенціалом.

Нацплатформа відігравала активну роль у боротьбі за Угоду про Асоціацію в ті часи, коли колишня влада ухвалила авантюрне рішення відмовитися від її підписання, а члени Нацплатформи виступали активними організаторами Євромайдану з його первинною метою — домогтися підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Досягнення цілей Угоди про Асоціацію цілковито корелюється із місією Нацплатформи та її організацій-учасників.

Виходячи з наведеного вище, виглядає цілком логічним, що саме Нацплатформа має відіграти роль організуючої ланки у процесі створення української частини ПГС згідно Угоди про асоціацію.

Стаття 469 Угоди про асоціацію визначає, що ПГС «складається з представників громадянського суспільства України, з одного боку, і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), з іншого боку, і є форумом для них, з метою проведення зустрічей та обміну думками». Відповідно до даного положення Нацплатформа пропонує ЄЕСК створити ПГС у відповідністю зі структурою ФГС, визначивши п’ять робочих груп по чотири особи в кожній за наступними напрямками:

- Демократія, права людини, належне урядування та стабільність
- Економічна інтеграція і узгодження з політикою ЄС
- Довкілля, зміни клімату та енергетична безпека
- Контакти між людьми
- Соціальний діалог

Таким чином українська частина ПГС складатиметься з двадцяти осіб. Аналогічна квота пропонуватиметься і стороні ЄС (ЄЕСК), якій рекомендуватиметься долучити до роботи громадські організації ЄС, які є лідерами Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, але не обов’язково входять до ЄЕСК.

Учасниками ПГС можуть бути як учасники Нацплатформи, так і інші організації, що довели свою ефективність, репрезентативність та відданість цілям Угоди про Асоціацію та були підтримані членами Нацплатформи.

Керівний комітет української частини ПГС складатиметься з п’яти осіб — керівників відповідних робочих груп, які обиратимуться членами відповідних робочих груп.

Головування в українській частині ПГС пропонується організувати за ротаційним принципом, зі зміною кожні півроку — з тим, що представники всіх п’яти робочих груп по черзі головували у ПГС та її керівному комітеті. Голова української частини ПГС є водночас і співголовою ПГС в цілому.

Координування роботи ПГС в цілому здійснюється двома співголовами (по одному від сторін України та ЄС). Співголови можуть мати заступників.

В Києві та Брюсселі створюється Секретаріат ПГС.

Робочими мовами ПГС є українська та англійська мови.Додати коментар:

Ваше ім'я*:
E-mail:
Коментар* :
Код (4 символи)* :
     інше зображення
   

* — поля обов'язкові для заповнення


Якими є Ваші очікування від співпраці України та ЄС у візовій сфері?

Очікую на скасування візового режиму наступного року

 — 528

Сподіваюся, що шенгенську візу найближчим часом отримати буде легше

 — 183

Думаю, що збільшиться кількість довготривалих багаторазових віз

 — 134

Мені байдуже

 — 76

Всього голосів: 921


 
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine