EN 

Європейська програма МФВ

Програму засновано 2004 року. За час діяльності програми було підтримано 175 проектів на загальну суму 1 790 218 дол. США.

Бюджет програми 2008 року: $ 615 000 дол. США


МЕТА ПРОГРАМИ - підвищення якості та ефективності державної політики європейської та євроатлантичної інтеграції України та формування суспільного запиту на європеїзацію України через ініціювання, фінансову, експертну та організаційну підтримку громадських ініціатив задля перетворення України на справді європейську державу.

СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ 2008 РОКУ:


■ Вплив на політику європейської інтеграції України та політику ЄС щодо України:

* експертна підтримка роботи державних органів влади України та інституцій ЄС;
* моніторинг діяльності органів державної влади України та інституцій ЄС.

■ Мобілізація громадської підтримки європейської інтеграції:

* розвиток європейських студій;
* підвищення обізнаності громадськості, зокрема, через мережу центрів європейської інформації;
* підвищення спроможності організацій громадянського суспільства та інших цільових груп.ПРИНЦИПИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

* визначення потреб, оголошення конкурсів, підтримки конкурсних проектів;
* реалізації т.зв. "операційних проектів", виконавцем яких є МФВ;
* підтримки найбільш значимих громадських ініціатив у вигляді "позаконкурсних проектів";
* надання експертної та методичної підтримки у реалізації проектів громадських організацій, експертного залучення до вироблення державної політики у сфері європейської інтеграції;
* поширення інформації про проекти та ініціативи організацій громадянського суспільства та органів державної влади і відповідний закордонний досвід.

Рішення про фінансову підтримку тих чи інших проектів ухвалює Програмна Рада Європейської програми, до якої входять провідні українські експерти у сфері європейської інтеграції.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ ПРОГРАМИ


* громадські організації, діяльність яких пов’язана з європейською інтеграцією;
* аналітичні центри;
* вищі та середні навчальні заклади системи освіти;
* засоби масової інформації;
* обласні бібліотеки.

Програма здійснює свою діяльність шляхом:
- визначення потреб, оголошення конкурсів, підтримки конкурсних проектів;
- реалізації т.зв. “операційних проектів”, виконавцем яких є МФВ;
- підтримки найбільш значимих громадських ініціатив у вигляді
“позаконкурсних проектів”;
- надання експертної та методичної підтримки у реалізації проектів громадських організацій, експертного залучення до вироблення державної політики у сфері європейської інтеграції;
- поширення інформації про проекти та ініціативи організацій громадянського суспільства та органів державної влади і відповідний закордонний досвід.

Рішення про фінансову підтримку тих чи інших проектів ухвалює Програмна Рада Європейської програми, до якої входять провідні українські експерти у сфері європейської інтеграції.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ ПРОГРАМИ
- громадські організації, діяльність яких пов’язана з європейською інтеграцією;
- аналітичні центри;
- вищі та середні навчальні заклади системи освіти;
- засоби масової інформації;
- обласні бібліотеки.


ЦІКАВІ ІНІЦІАТИВИ, ПІДТРИМАНІ ПРОГРАМОЮ:

- Проект громадського моніторингу виконання Плану дій Україна-ЄС, що здійснюється Українським центром економічних та політичних досліджень ім. О.Разумкова у співпраці з іншими провідними українськими незалежними аналітичними центрами. Результатом проекту буде незалежна комплексна оцінка дій влади щодо проведення в Україні політичних, правових, економічних і соціальних реформ. Остаточні результати за підсумком виконання усього трирічного періоду реалізації Плану дій будуть представлені у квітні 2008. Інформація про проект.

- Проекти громадської оцінки виконання Державних програм інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (Центр Разумкова) та Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції у 2004-2007рр. (Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ).

- Програма підтримує збільшення прозорості переговорного процесу та посилення переговорних позицій України у її переговорах з ЄС щодо укладання нової посиленої угоди шляхом консультування з юридичних питань експертами Української асоціації європейських студій членів переговорної делегації України; проведення тематичних круглих столів з експертами та представниками груп інтересів у таких сферах, як розвиток громадянського суспільства, верховенство права і права та свободи людини, енергетика, візи та міграція, інтелектуальна власність, інформаційне суспільство.

- Також Програма співорганізувала Звернення громадських організацій щодо візової політики ЄС, яке зібрало більше 1000 підписів і було передано українським державним установам і офіційним представництвам держав-членів ЄС.

- Проведення першої Школи європейської інтеграції (проект Української асоціації європейських студій). Мета Школи – підвищення спроможності громадянського суспільства впливати на процеси європейської та євроатлантичної інтеграції України через поглиблення теоретичних знань та розвиток практичних навичок Перша пілотна Школа європейської інтеграції спрямована на підготовку 40 лідерів громадських організацій з різних регіонів України для здійснення ефективної інформаційно-просвітницької діяльності у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

- Створення та діяльність 19 Центрів європейської інформації на базі обласних наукових універсальних бібліотек, а також ЦЄІ на базі бібліотеки вищого навчального закладу – Севастопольського національного технічного університету. Кожен ЦЄІ має спеціалізовану літературу, комп’ютери з доступом до Інтернет, консультантів, які допомагають відвідувачам у пошуку інформації. Крім того, на базі ЦЄІ регулярно проводяться різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Більш детальна інформація та контакти всіх Центрів європейської інформації: http://eu.prostir.ua/initiatives/eurocentres.html

- Інтернет портал проєвропейського громадянського суспільства України "Європейський простір" , який є найпопулярнішим ресурсом з питань європейської інтеграції в Україні з середнім щоденним рівнем відвідувань не менше 400 осіб. Портал є інтерактивним віртуальним майданчиком для спілкування представників української проєвропейської громадськості і ресурсним центром для широкого поширення інформації з усіх аспектів європейської інтеграції України.

- Створення та офіційна реєстрація Української асоціації європейських студій (УАЄС), яка є академічним об’єднанням дослідників Європейського Союзу та викладачів європейських студій у вищих навчальних закладах України. Сьогодні до УАЄС входять більш ніж 20 осередків з усієї України. У 2007 році. Асоціація стала 46-м учасником Світової асоціації європейських студій, а до міжнародного довідника "Хто є хто у європейських студіях" вперше увійшли імена українських дослідників. Сторінка УАЄC.

- Створення Мережі проєвропейських організацій України, засновниками якої стали 40 організацій з 18 регіонів України, які затвердили Статут, План дій Мережі та обрали керівні органи на Установчому форумі Мережі. Сторінка Мережі проєвропейських організацій України.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

Ірина Солоненко, директор програми
Електронна пошта: [email protected]
Дмитро Шульга, старший менеджер програми
Електронна пошта: [email protected]
Дарина Наконечна, координатор проектів програми
Електронна пошта: [email protected]
Ольга Луцишина, асистент програми
Електронна пошта: [email protected], [email protected]
Телефон: (380 44) 461 95 00
Факс: (380 44) 486 01 66
Поштова адреса: Міжнародний фонд "Відродження", вул. Артема, 46, Київ, 04053
Адреса офісу: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-А, кім. 5
http://www.irf.kiev.ua/ua/programs/eui/eu/

© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine