EN 

Європейська програма МФВ

Програму засновано 2004 року. За час діяльності програми було підтримано 274 проекти на загальну суму $3 117 014.

МЕТА ПРОГРАМИ - сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив.

СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ 2010 РОКУ:


  • Посилення впливу громадянського суспільства на відносини між Україною і ЄС
  • Інтеграція громадянського суспільства України до загальноєвропейського
  • Усунення бар’єрів для контактів між людьми між Україною і ЄС
  • Підвищення суспільного запиту на європейську інтеграцію України
  • Сприяння розвитку європейських студій у вищій школі України.

ПРИНЦИПИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ

* визначення потреб, оголошення конкурсів, підтримки конкурсних проектів;
* реалізації операційних проектів, виконавцем яких є МФВ;
* підтримки найбільш значимих громадських ініціатив у вигляді "позаконкурсних проектів";
* надання експертної та методичної підтримки у реалізації проектів громадських організацій, експертного залучення до вироблення державної політики у сфері європейської інтеграції;
* поширення інформації про проекти та ініціативи організацій громадянського суспільства та органів державної влади і відповідний закордонний досвід.

Рішення про фінансову підтримку тих чи інших проектів ухвалює Програмна Рада Європейської програми, до якої входять провідні українські експерти у сфері європейської інтеграції.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ ПРОГРАМИ


* громадські організації, діяльність яких пов’язана з європейською інтеграцією;
* аналітичні центри;
* вищі та середні навчальні заклади системи освіти;
* засоби масової інформації;
* обласні бібліотеки.

ЦІКАВІ ІНІЦІАТИВИ, ПІДТРИМАНІ ПРОГРАМОЮ:

Європейська програма у 2008 році ініціювала та підтримала низку цікавих і суспільно корисних проектів, спрямованих на підвищення якості та ефективності державної політики європейської та євроатлантичної інтеграції України, а також формування суспільного запиту на європеїзацію України. Дані проекти є об’єктивною необхідністю для трансформації України у справді європейську країну, яка поділяє та дотримується європейських цінностей життя і розвитку.

Серед найбільш важливих ініціатив та підтриманих проектів Європейської програми можна відзначити:


- Проект громадського моніторингу виконання Плану дій Україна-ЄС, що здійснюється Українським центром економічних та політичних досліджень ім. О.Разумкова у співпраці з іншими провідними українськими незалежними аналітичними центрами. Результатом проекту є незалежна комплексна оцінка дій влади щодо проведення в Україні політичних, правових, економічних і соціальних реформ. Проміжні результати дослідження були опубліковані в журналі "Національна безпека і оборона", № 2, 2007р., книзі "Україна-ЄС: від Плану дій до посиленої угоди". Інформація про проект: http://www.razumkov.org.ua/journal_pos.php?y=2007&cat=5&pos=185

- Проекти громадської оцінки виконання Державних програм інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (Центр Разумкова) та Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції у 2004-2007рр. (Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ).

- Програма підтримує збільшення прозорості переговорного процесу та посилення переговорних позицій України у її переговорах з ЄС щодо укладання нової посиленої угоди шляхом консультування з юридичних питань експертами Української асоціації європейських студій членів переговорної делегації України; проведення тематичних круглих столів з експертами та представниками груп інтересів у таких сферах, як розвиток громадянського суспільства, верховенство права і права та свободи людини, енергетика, візи та міграція, інтелектуальна власність, інформаційне суспільство.

- Також Програма співорганізувала Звернення громадських організацій щодо візової політики ЄС, яке зібрало більше 1000 підписів і було передано українським державним установам і офіційним представництвам держав-членів ЄС.

- Проведення першої Школи європейської інтеграції (проект Української асоціації європейських студій). Мета Школи – підвищення спроможності громадянського суспільства впливати на процеси європейської та євроатлантичної інтеграції України через поглиблення теоретичних знань та розвиток практичних навичок Перша пілотна Школа європейської інтеграції спрямована на підготовку 40 лідерів громадських організацій з різних регіонів України для здійснення ефективної інформаційно-просвітницької діяльності у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.

- Створення та діяльність 24 Центрів європейської інформації на базі обласних наукових універсальних бібліотек, а також ЦЄІ на базі бібліотеки вищого навчального закладу – Севастопольського національного технічного університету. Кожен ЦЄІ має спеціалізовану літературу, комп’ютери з доступом до Інтернет, консультантів, які допомагають відвідувачам у пошуку інформації. Крім того, на базі ЦЄІ регулярно проводяться різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Більш детальна інформація та контакти всіх Центрів європейської інформації: http://eu.prostir.ua/in/39896.html

- Інтернет портал проєвропейського громадянського суспільства України "Європейський простір" , який є найпопулярнішим ресурсом з питань європейської інтеграції в Україні з середнім щоденним рівнем відвідувань не менше 400 осіб. Портал є інтерактивним віртуальним майданчиком для спілкування представників української проєвропейської громадськості і ресурсним центром для широкого поширення інформації з усіх аспектів європейської інтеграції України.

- Створення та офіційна реєстрація Української асоціації європейських студій (УАЄС), яка є академічним об’єднанням дослідників Європейського Союзу та викладачів європейських студій у вищих навчальних закладах України. Сьогодні до УАЄС входять більш ніж 20 осередків з усієї України. У 2007 році. Асоціація стала 46-м учасником Світової асоціації європейських студій, а до міжнародного довідника "Хто є хто у європейських студіях" вперше увійшли імена українських дослідників. Сторінка УАЄC.

- Створення Мережі проєвропейських організацій України, засновниками якої стали 40 організацій з 18 регіонів України, які затвердили Статут, План дій Мережі та обрали керівні органи на Установчому форумі Мережі. Сторінка Мережі проєвропейських організацій України.

- Серед інших цікавих ініціатив, підтриманих програмою у 2008 році варто відзначити:

Започаткування діалогу експертів і представників Національних фондів Інституту відкритого суспільства Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови й України для обміну досвідом щодо участі громадських організацій у реалізації та моніторингу Європейської політики сусідства, зокрема Планів дій, у рамках яких вищезазначені країни співпрацюють з ЄС.

Підтримку проекту Ресурсного центру розвитку громадських організацій "Гурт" і European Citizens in Action Service (ECAS) щодо тренінгу представників громадських організацій з фандрейзингу у ЄС та видання довідника з програм та фондів ЄС, відкритих для України.

Сприяння в організації Четвертої Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (ініційованої Фондом Віктора Пінчука) через проведення круглих столів для обговорення проблем енергетичної безпеки, посилення верховенства права і проведення судової реформи в Україні.

Також спільно з Ялтинською Європейською Стратегією у Львові, Дніпропетровську та Донецьку були організовані презентації та широкі дебати з попереднім Президентом Польщі А.Кваснєвським.

Виготовлення телесеріалу "НАТО: свій чи чужий" (ГО "Розмай") у форматі односерійного фільму, що став для громадських організацій візуальним інформаційно-просвітницьким матеріалом на тему євроатлантичної інтеграції.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

Ірина Солоненко, директор програми
Електронна пошта: [email protected]
Дмитро Шульга, старший менеджер програми
Електронна пошта: [email protected]
Дарина Наконечна, координатор проектів програми
Електронна пошта: [email protected]
Ольга Луцишина, асистент програми
Електронна пошта: [email protected], [email protected]
Телефон: (380 44) 461 95 00
Факс: (380 44) 486 01 66
Поштова адреса: Міжнародний фонд "Відродження", вул. Артема, 46, Київ, 04053
Адреса офісу: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-А, кім. 5

Сторінка Програми
© 2007 – 2009   Портал "Європейський простір". Використання матеріалів вітається за умови гіперпосилання: http://eu.prostir.ua

Украина онлайн
      Украинский портАл   
      META-Ukraine